back

Теплоефективність будівель необхідно підвищувати вже зараз через грантові кошти або фонди

17-02-2021 | 18:07

Директорка ТОВ «Девелоперська Компанія Герц» Оксана Коршун на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка» розповіла, як і чому варто якомога швидше покращувати теплоефективність будівель.

«Джерела фінансування на покращення теплоефективності будівель є. Можна залучати грантові кошти. Можна залучати кошти через фонд. Можна брати кредитні кошти. Але чомусь ми зіштовхуємось у своїй роботі, працюючи з ОСББ, зі стереотипом «давайте назбираємо свої гроші». Але самостійно на один індивідуально тепловий пункт (ІТП) ви будете збирати 4,5 роки. Весь цей час ви будете користуватися неякісною послугою. Крім того, через 4,5 роки вартість ІТП ще збільшиться, і вам знову буде необхідно збирати гроші», — наголосила вона.

Директорка також звернулася до громадян з проханням зрозуміти, що вони відповідальні за стан будинків в яких проживають.

«Я хочу до всіх звернутися з проханням, щоб ви зрозуміли, що ви є власниками. Власність — це відповідальність. Ви приватизували житло, ви — власник, і ви за нього відповідаєте. Ви відповідаєте за його технічний стан і за те, скільки ви будете платити через 2 роки, через 5 років за комунальні послуги», - сказала Оксана Коршун.