back

Будівництво сучасних амбулаторій - це новий стандарт доступності та якості першої медичної допомоги у сільській місцевості

17-02-2021 | 11:05

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко проінспектувала хід будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Халявин Чернігівського району. Роботи фінансуються за рахунок субвенції із державного бюджету, а ініціаторами новобудови виступили органи місцевої влади.   До того у селі працював лише фельдшерсько-акушерський пункт, який знаходився у приміщенні контори.

Наразі  готовність об’єкту складає 50%. У майбутній амбулаторії вже виконані загальнобудівельні роботи, її підключено до водопостачальної мережі, облаштовано каналізацію, проводиться утеплення фасаду. Розпочаті та будуть завершені за сприятливих погодних умов внутрішні оздоблювальні роботи. 

Для оперативного реагування на виклики для Халявинської амбулаторії придбано сучасний повнопривідний автомобіль «Renault Duster». А для діагностики та якісного лікування закуплено медичне обладнання на  410 тис. грн. Загальна вартість будівництва сільської амбулаторії становить 5 млн 040 тис. гривень. З них 10% - це  кошти співфінансування місцевим бюджетом.

- Будівництво розпочалося торік і сподіваюся, що у червні цього року, завершиться. Амбулаторія обслуговує з десяток навколишніх сіл і майже 2 тисячі людей підписали декларації з лікарем, - розповів Дмитро  Федоров, голова Новобілоуської територіальної громади.

- Одним з моїх пріоритетів є підвищення якості медичних послуг. Будівництво сучасних амбулаторій - це новий стандарт у наданні першої медичної допомоги у сільській місцевості, вона має бути доступною та якісною. Ми маємо створити комфортні умови для кожного мешканця Чернігівщини, - зауважила Анна Коваленко.

Загалом в області вже введено в експлуатацію 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Один заклад передано громаді, ще один - на стадії передачі. Вже майже завершені  роботи на 4 об'єктах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації