back

На Чернігівщині триває освітній марафон з доброго врядування

17-02-2021 | 11:01

Для новообраних голів територіальних громад п'яти областей України 16 лютого розпочалася серія онлайн-сесій під назвою «Організація діяльності сільського, селищного, міського голови». У навчанні беруть 165 очільників громад з Чернігівської, Волинської, Закарпатської, Львівської та Рівненської областей, з них 34 – з Чернігівщини. 

Учасників навчання привітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко та перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш. 

Чернігівщина є лідером в реформі децентралізації. В області створено 57 територіальних громад, всі вони дуже різні за територією, чисельністю та своїми можливостями. Багато хто з новообраних керівників громад потребують інформаційної підтримки, консультацій та спеціалізованих курсів-навчань, набуття нового досвіду і такі тренінги дають можливість оновити знання та отримати рекомендації фахівців, – підкреслив Олександр Савченко.

Перша сесія присвячувалася питанням нормативно-правового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, проходження служби та професійний розвиток їхніх працівників, створення оптимальної для кожної громади організаційної структури ради з урахуванням обов`язкових складових. 

Перед керівниками територіальних громад виступили:
Сергій Шаршов – генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України;
Юлія Лозюк – директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування НАДС;
Людмила Рикова – директор Генерального департаменту професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування НАДС;
Наталія Гнидюк – експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Наступні онлайн-сесії відбудуться 18, 23 та 25 лютого. 

Освітній марафон з доброго врядування покликаний сприяти процесам децентралізації, зміцненню спроможності органів місцевого самоврядування реалізовувати свої функції та повноваження відповідно до європейських стандартів та кращих національних та світових практик.

Його мета – посилити комунікацію між представниками органів місцевого самоврядування та фахівцями центральних органів виконавчої влади, провідними українськими та закордонними експертами в окресленій сфері. А також запровадити регулярні консультації з нагальних питань місцевого і регіонального розвитку у формі професійного навчання і тематичних інформаційних сесій.

Захід проводиться за сприяння Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»
Співорганізаторами навчання стали Чернігівський та Волинський регіональні центри підвищення кваліфікації, Центр експертизи доброго врядування Генеральний директорат з питань демократії Ради Європи, Міністерство розвитку громад та територій України, Національне агентство України з питань державної служби, обласні державні адміністрації та обласні ради.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації