back

Про тарифи, енергетичну безпеку та платіжки на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Платіжки"

15-02-2021 | 09:14

Всеукраїнський Форум «Україна 30. Платіжки» відбудеться 15-17 лютого в КВЦ «Парковий». Він буде присвячений темі комунальних тарифів і їх формуванню. 

Упродовж трьох днів спікери обговорять теми газу, електроенергії, води, тепла. А також - як досягти енергонезалежності та впровадити енергоефективні технології, перейти до «зеленої енергетики». 

Українські посадовці та міжнародні експерти обговорять причини та передумови зростання цін на енергоносії, вдосконалення ринку, а також - вплив тимчасової окупації Донецької і Луганської областей та Криму на нинішню вартість тарифів. 

15 лютого початок форуму о 10.15.

Перший день відкриє Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, який виступить за темою комунікації влади і громад. Крім того, в сесіях братимуть участь заступниця голови Офісу Президента України Юлія Свириденко, міністр соціальної політики Марина Лазебна, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, голова Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов. Спікери говоритимуть про державне регулювання тарифів, ціни на газ для населення, їх обгрунтованість та транспортування газу. 

Також плануються виступи голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, тимчасово виконуючого обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, експерта з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріана Прокіпа та директора Секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства Янеза Копача. 

Учасники обговорять питання формування тарифів на електроенергію, модернізацію енергосистем. 

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, заступник голови комітету Верховної Ради з питань безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла, голова української делегації Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кравчук та директорка програм Центральної та Східної Європи Центру Ліберальної Сучасності Марілуізе Бек обговорять вплив тимчасової окупації Криму і частини Донбасу на стан енергетичного ринку України. 

Другий день Форуму відкриє тимчасово виконуючий обов’язки Міністра енергетики України Юрій Вітренко. Тема цієї частини Форуму - «Енергетична незалежність України».

Крім того, гості та глядачі заходу зможуть почути виступи виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарук, члена групи Європейської комісії з підтримки України Торстена Веллерта і екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського. 

Заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко та провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський виступатимуть за темою системи субсидії та підтримки громадян в умовах високих тарифів, ліквідації заборгованості за комунальні послуги. 

Завершать другий день Форуму голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус та старший енергетичний експерт Світового Банку Сільвія Мартінес та інші представники української влади, НАК «Нафтогаз України», великого інвестиційного бізнесу, які визначать перспективи розвитку зеленої енергетики, сонячних станцій та інвестиційні можливості. 

Третій день Форуму стане майданчиком для обговорення формування тарифів на опалення, водопостачання та утилізацію сміття. Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов пояснить розробку річних тарифів, коливання цін на комунальні послуги. Разом з ним у дискусії братимуть участь радник Президента України Олег Устенко та інші. 

На тему атомної енергетики подискутують заступник міністра енергетики Юрій Бойко, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. 

Закриють Форум заступник голови Президента Офісу Президента України Кирило Тимошенко, заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, директор ТОВ «Девелоперська Компанія Герц» Оксана Коршун. Вони говоритимуть про енергоефективність, тарифи на енергоносії та інвестування в галузь. 

Всеукраїнський форум «Україна 30. Платіжки» — це майданчик для діалогу про енергетичну незалежність країни, диверсифікацію джерел постачання, зниження частки традиційних джерел енергії та розвиток альтернативної енергетики. Представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, експерти, громадські діячі та члени міжнародних організацій обговорять питання тарифів та принципи функціонування ринку.

 

Сесії форуму транслюватимуться онлайн одразу на кількох платформах:
● на нашому сайті ukraine30.com/platizhka
● на цій сторінці (підписуйтесь — так ви точно не пропустите важливе та отримаєте нагадування про початок етеру);
● на YouTube-каналі https://bit.ly/3pS9Y7n.
Обирайте зручний канал, приєднуйтесь до трансляцій. Не пропустіть важливе!
З програмою та розкладом сесій можна ознайомитись на сайті: ukraine30.com/covid