back

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася із президентом благодійної організації «Карітас України» Андрієм Васьковичем

10-02-2021 | 17:21

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Анна Коваленко зустрілася з Андрієм Васьковичем, президентом однієї із найбільших благодійних організацій «Карітас України», яка входить до другої за розміром всесвітньої гуманітарної мережі Caritas.

У ході зустрічі обговорили питання  гуманітарного співробітництва  та можливості реалізації одразу декількох соціальних проєктів на Чернігівщині. Зокрема, створення нових та розвиток вже існуючих соціальних послуг, таких як домашня опіка лежачих хворих, людей похилого віку і виїзна паліативна підтримка. Сторони розглянули можливості надання матеріальної допомоги, продуктових та гігієнічних наборів для соціально вразливих верств населення.
 
“Особливою потребою є створення на території області реабілітаційного центру для демобілізованих військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, що потрапили у складні життєві обставини, - наголосила Анна Коваленко. Також дуже важливо не забувати про людей, що живуть на кордоні, вони повинні відчувати піклування держави та мати доступ до якісних соціальних послуг”.

 Представники фонду розповіли,  що для максимально дієвої реалізації ініціатив вони спочатку роблять комплексний аналіз. А вже потім визначають ті напрямки та рішення, які забезпечать довготривалий ефект. У випадку із ветеранами це кроки для налагодження повноцінного мирного життя, що сприятимуть реабілітації та соціалізації, допоможуть запобігти негативним наслідкам війни.

Окрім того, на зустрічі обговорили моделі сприяння місцевим громадам та надання інструментів для їх кращої економічної стійкості.

Зі свого боку, Анна Коваленко заявила про готовність всебічно сприяти благодійним ініціативам та налагодженню комунікацій з об’єднаними територіальними громадами в регіоні.