back

На Чернігівщину суне негода. Найближчими днями краще нікуди не їхати

10-02-2021 | 17:05

Позачергове засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій провів сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний.

Потреба у позачерговому засіданні викликана значним погіршенням погодних умов, яке очікується найближчими днями в області.

За інформацією Укргідрометеоцентру, циклон, що рухається у бік області, посилюється, і очікувана кількість опадів може бути значно більшою, ніж за останню добу. Сніговий покрив сягне 50 – 60 см. До того ж місцями, переважно у південних районах області, ситуація може ускладнитися налипанням мокрого снігу, ожеледдю та ожеледицею.

У зв’язку з цим, наголосив Віталій Загайний, усі наявні технічні ресурси мають бути готові до роботи та раціонально розподілені. Особливу увагу Служба автомобільних доріг області повинна приділити забезпеченню руху міжнародними трасами, що пролягають територією області, та розчистці місць для відстоювання вантажного транспорту на випадок ускладнень на дорогах.

Крім того, на час ускладнення погодних умов усі служби, підприємства та організації повинні максимально утриматись від організації будь-яких рейсів без крайньої потреби. Стосується ця рекомендація комісії ТЕБ та НС як пасажирських перевезень, так і приватних поїздок, а також виходу на маршрути шкільних автобусів. Це питання має бути на контролі органів місцевої влади.

Важливо донести як до перевізників, так і до жителів області в цілому інформацію про те, що подорожувати цими днями не варто, — акцентував Віталій Загайний. — Попри всі зусилля, при такій інтенсивності опадів дорожні служби не зможуть оперативно розчищати усі автошляхи одночасно. Тож той, хто вирушить в дорогу у ці дні, може потрапити до снігової пастки.

Органи соціального захисту мають подбати про збереження життя та недопущення обмороження людей соціально вразливих категорій. У разі потреби мобільні пункти обігріву розгорнуть підрозділи Управління ДСНС в області.

Департамент з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи здійснюватиме цілодобовий моніторинг ситуації на Чернігівщині, щоб скоординувати зусилля відповідних служб у разі виникнення порушень у системі життєзабезпечення області.

Перший заступник голови ОДА та керівники дотичних служб взяли також участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке сьогодні в онлайн-режимі провів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.