back

Представники Чернігівщини беруть участь у форумі «Україна 30»

09-02-2021 | 15:32

Вчора, 8 лютого 2021 року, в Києві стартував Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

У заході взяли участь Президент України Володимир Зеленський, представники Уряду, Верховної Ради України, представники інших держав та міжнародних організацій.

Чернігівщину на форумі представляє начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. За його словами, на заході обговорюється план дій уряду в 2021 році, спрямований на відновлення економіки, допомоги населенню та співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Крім того, топ-представники Європейського Союзу розповідають про міжнародний досвід боротьби з коронавірусом і його імплементацію в Україні, а також аналізують план дій щодо вакцинації і перспективи відкриття кордонів між країнами.

Відкриваючи захід, Володимир Зеленський зазначив, що у 2021 році Україна відзначатиме 30-річчя своєї Незалежності. За його словами, за цей період країна досягла точки для «довгострокового, змістовного і відвертого діалогу» про успіхи та помилки України. Цей захід — лише початок серії із 30 щотижневих форумів про реальність та майбутнє України. Голова держави також висловив свою позицію щодо вакцинації.

— Я не вважаю правильним вакцинуватися на першому етапі, коли вакцинуватимуть медиків… Але я точно буду вакцинуватися з нашими військовими. Як Верховний головнокомандувач я повинен це зробити, — додав Президент.

Зважаючи на всесвітній масштаб пандемії, до форуму долучились топ-представники Європейського союзу та США як стратегічні партнери України з цього питання. Учасники форуму обговорили спільний план дій щодо вакцинації, а також поговорили, як сформувати довіру українців до вакцинації. 

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус зазначив, що Україна однією з перших розробила план готовності та відповіді на пандемію коронавірусу.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла, що у лютому Україна отримає вакцини від COVID-19.

Завдяки глобальній ініціативі COVAX лікарі й медперсонал України одержать перші вакцини вже цього місяця. Ще мільйони доз вакцини надійдуть до України до літа, — зазначила Урсула фон дер Ляєн. Загальна кількість вакцин, які Україна отримує за цією ініціативою, — 8 мільйонів доз. 

Проводиться форум за підтримки Всесвітньої організації здоров’я, UNICEF та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Трансляцію подій форуму можна переглянути на сайті та сторінці форуму у Фейсбук.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
.