back

Про земельну реформу на консультаціях у Тупичівській громаді

04-02-2021 | 09:40

Днями у Тупичівській громаді була проведена зустріч з підприємцями та тими, хто планує започаткувати власну справу. Під час спілкування учасники отримали консультації щодо заснування власної справи, програми державної підтримки та інші. Однією з ключових тем була тема земельної реформи та відкриття ринку землі.

Роз’яснення актуальних питань щодо ринку землі надали Василь Жук, заступник начальника управління розвитку сільського господарства Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА та Марія Фінюк, заступниця генерального директора Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області».

- Оскільки Чернігівщина має значний сільськогосподарський потенціал та є однією з найбільш аграрно-розвинутих областей в Україні, то впровадження земельної реформи є надзвичайно актуальним питанням для населення регіону, - зазначив Василь Жук. – Кожен житель області повинен знати як на власний розсуд вільно розпоряджатися землею та законно отримувати за неї гідну оплату.

Під час консультації присутнім надали роз’яснення щодо ринку землі, пояснили цілі та результат земельної реформи для області.

- Право селян вільно розпоряджатися землею та її перехід у власність громад — запорука збільшення доходів мешканців та покращення інфраструктури сіл, - наголосив Василь Жук.

За його словами, вартість оренди землі при вільному ринку збільшиться. Власники землі будуть заробляти значно більше, а стати фермером та господарювати на своїй землі самостійно буде вигідно. Окрім цього, земельна реформа зменшує можливості рейдерства землі, а прозоре використання земель збільшить місцевий та державний бюджет.

- Зокрема, громадам  земельна реформа дасть  можливість розвиватися, адже податки від продажу та оренди землі в ОТГ — це кошти для розбудови інфраструктури та оплату праці населення, - підкреслив заступник начальника управління розвитку сільського господарства Департаменту.

Учасники зустрічі у форматі «запитання-відповідь» обговорили особливості і шляхи покращення взаємовідносин між суб’єктами господарювання та органами влади та проблемні питання, які можуть виникнути у ході запровадження ринку землі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації