back

На Чернігівщині відзначають День Соборності

22-01-2021 | 11:51

Сьогодні, 22 січня, Чернігівщина разом з усією країною відзначає дві визначальні дати для державотворення України – проголошення незалежності Української Народної Республіки та об’єднання Української і Західно-Української Народної Республіки в одну суверенну державу.

Зранку у Катерининському храмі міста Чернігова пройшов молебень за Єдність і Соборність України.

Потім відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» на знак шани і пам’яті про подвиг усіх, хто ціною життя століттями виборювали соборну і незалежну Українську державу, і хто сьогодні її боронить. У заході взяли участь виконуючий обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, народні депутати України Олег Семінський та Сергій Гривко, представники громадських об’єднань та мешканці міста.

З нагоди свята у приміщенні обласної державної адміністрації в.о. голови облдержадміністрації вручив державні нагороди та почесні відзнаки представникам Чернігівщини.

- До своєї соборності та незалежності наша країна йшла не одне сторіччя. Акт Злуки став історичною подією, яка увінчала прагнення українців, століттями розділених різними державами та імперіями, жити в єдинстві, - наголосив Олександр Савченко.

Тридцять один рік тому — 22 січня 1990 року — більше мільйона людей узялися за руки і створили безперервний ланцюг від Києва до Львова — ланцюг національної консолідації, символ неподільності України.

- Саме сьогодні, коли Україна продовжує боротьбу за незалежність, ця подія набуває ще більшої значимості, а питання єдності є найважливішим із національних завдань, - зазначив Олександр Савченко, додавши, що майбутнє України — у демократії та незалежності. А в єдності — сила й запорука успішного розвитку держави.

Указом Президента України за значний внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та вагомі професійні здобутки присвоєні почесні звання:

«Залужений артист України»

Брагіді Едуарду Михайловичу – артистові-вокалісту, провідному майстру сцени комунального підприємства «Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка» Чернігівської обласної ради;

Рощаку Олексію Борисовичу – головному диригентові комунального підприємства «Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г. Шевченка» Чернігівської обласної ради.

«Заслужений вчитель України»

Мартиненко Ірині Григорівні – учительці Бахмацької гімназії Бахмацької районної ради

«Заслужений працівник фізичної культури і спорту України»;

Балабку Віктору Анатолійовичу – соціальному педагогові Новгород-Сіверської гімназії № 1 імені Б.Майстренка Новгород-Сіверської міської ради, тренеру з боксу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації