back

Віктор Татарин, Лариса Ткач та Олена Терещенко презентували перші художні твори, видані у 2020 році коштом обласного бюджету

19-01-2021 | 10:37

У період новорічних та різдвяних свят у Чернігові відбулися перші презентації творів місцевих авторів, що минулого року вийшли у світ бюджетним коштом у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки.

Письменниця Олена Терещенко у прямому ефірі «UA: Українське радіо. Чернігівська хвиля» минулого тижня представила свою нову збірку «Симаргл на підвіконні».

До книги увійшло сім новел у жанрі міського фентезі. Дія кожної з них розгортається у Чернігові. Тут у старовинному будинку живе справжня відьма,  віконт де Бражелон ласує морозивом місцевому кафе, а на набережній Стрижня водяник рятує дівчину від самогубства.

За словами авторки, на створення збірки її надихнуло саме місто. «Мені було цікаво, аби у звичних для кожного чернігівця декораціях — де містяни могли б впізнати знайомі вулиці та будинки, нашу Десну, наш Стрижень, — відбувалися якісь фантастичні події», — каже Олена Терещенко.

Книгу «Мить життя» у Чернігівській міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського в онлайн-режимі презентувала Лариса Ткач. Це вже її сьома збірка лірики.

У своїх віршах Лариса Ткач торкається  тривожного сьогодення, болючих подій на Сході України, долі жінок та багатства їхніх душ. «Мить життя» продовжує  теми, порушені у попередній збірці поетеси, «Кришталевій росі», що у 2016 була відзначена обласною премією імені Михайла Коцюбинського.

І «Симаргл на підвіконні» Олени Терещенко, і «Мить життя» Лариси Ткач беруть участь в обласному літературному конкурсі «Книга року».

Раніше, у переддень Нового року, корюківський письменник Віктор Татарин представив свою книгу «Падіння яблука» на ювілейному засіданні засідання літературного «Клубу анонімних авторів» у Чернігові. Ця збірка вмістила в собі низку оповідань, написаних у 2017–2020 роках, та дві поеми.

Електронні версії презентованих видань уже доступні для ознайомлення на вебсайті Чернігівської ОДА. Віддруковані примірники розповсюджуються серед бібліотек області.

Відбір книг для виходу у світ здійснювався комісією з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при облдержадміністрації, за результатами відкритого конкурсу рукописів місцевих авторів Чернігівщини.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Світлини: Суспільне Чернігів, Чернігівська міська
бібліотека імені М. М. Коцюбинського, Олександр Ясенчук