back

Чернігівщину з робочим візитом відвідав заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря

18-01-2021 | 09:38

У суботу, 16 січня, заступник Міністра розвитку громад і територій України Іван Лукеря перебував з робочою поїздкою у Чернігівській області. Разом з виконавчим директором Асоціації міст України Олександром Слобожаном та першим заступником голови Чернігівської ОДА Віталієм Загайним вони відвідали Агенцію регіонального розвитку, ознайомилися з об'єктами, які будуть включені до програми «Велике будівництво-2021», а також відвідали модернізоване відділення екстреної медицини Чернігівської обласної лікарні.

 – Чернігівщина цього року достойно представила свій потенціал у конкурсі проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися коштом державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. З 30 заявок — шість схвалені конкурсною комісією. На реалізацію цих 6 проєктів-переможців область отримає понад 10% від передбаченого обсягу фінансування в рамках зазначеного конкурсу, – підкреслив Віталій Загайний.

Також він зауважив, що цьогоріч агенції регіонального розвитку та органи місцевого самоврядування вперше змогли самостійно подавати заявки на участь у конкурсному відборі.

Реалізація проєктів має чотири концептуальні напрями — планування, фінансування, впровадження та моніторинг. Під час першого етапу обираються проєкти, які корелюються зі стратегією розвитку громади, при цьому витримуються критерії регіональної та загальнодержавної стратегії. Ключовим етапом є впровадження, і тут зазначу, що програми, які підготували спільними зусиллями Агенції регіонального розвитку та облдержадміністрації досить потужні. Тому ми однозначно підтримали проєкт створення центрів регіонального розвитку в Чернігівській області, – зазначив Іван Лукеря.

Під час зустрічі, Олександр Слобожан підкреслив важливість спільної роботи та комунікації громад, до того ж не лише у межах області, а й на всеукраїнському рівні.

В ході робочого візиту заступник Міністра ознайомився з проєктами, які Чернігівська ОДА пропонує реалізовувати коштом ДФРР у 2021 році та включити їх до переліку «Великого будівництва». 

За словами Івана Лукері цього року підхід до проєктів, які включаються в програму, дещо змінено. Мінрегіон не ставить завдання чітко розподіляти об’єкти «Великого будівництва» на категорії, як це було у 2020-му. Серед ключових вимог та пріоритетів - об’єкти надання публічних послуг та проєкти, які сприяють економічному розвитку.

- У першу чергу, новозбудовані та відновлені об’єкти мають сприяти покращенню надання публічних послуг, прискоренню економічного зростання територій, завдяки чому, громадяни зможуть відчути якісні зміни свого середовища, - зауважив Іван Лукеря.

Ще однією вимогою Мінрегіону при реалізації Програми є дотримання стандартів інклюзії та безбар’єрності.

Заступник міністра також оглянув як проходить реконструкція Чернігівського обласного філармонічного центру фестивалів і концертних програм. Після - відвідав Комунальне підприємство «Обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради.  Це ще один проєкт у м. Чернігів, який планується реалізувати за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Цього ж дня Іван Лукеря зустрівся з  представниками Новгород-Сіверської міської ради. Йшлося про проєкт «Підвищення туристичної привабливості міста Новгород-Сіверський (заявник проєкту — місцева міська рада). На думку заявників проєкт сприятиме розвитку внутрішнього туризму, збільшенню відповідного трафіку області за рахунок створення нових перспективних туристичних локацій. У найближчій перспективі це дасть змогу збільшити суму надходжень до місцевих бюджетів та підвищити соціально-економічний показник розвитку громади.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації