back

Визначено переможців конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку: з них шість – від Чернігівщини

30-12-2020 | 14:56

Мінрегіон визначив переможців конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку.

Відібрано 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році. Таке рішення прийнято на засіданні Конкурсної комісії 29 грудня. Реалізація цих проєктів здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.

- Цього року найбільше було подано проєктів регіонального розвитку щодо туризму та інноваційної економіки. Під час відбору експерти та конкурсна комісія звертали увагу, у першу чергу, на комплексність проєктів, їх соціально-економічний ефект для міст та регіонів, а також спроможність заявника підтримувати проєкт надалі, – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, який є головою конкурсної комісії.

В результаті конкурсного відбору  Чернігівська область має можливість отримати фінансову підтримку для реалізації шести проєктів. А саме:

1. EXPORT AID – підтримка експортної діяльності - за напрямком «Інноваційна економіка та інвестиції» (заявник проєкту - Чернігівська ОДА).

2. AGROHAB Chernihiv region – за напрямком «Сільський розвиток» (заявник проєкту - Чернігівська ОДА).

3. Підвищення туристичної привабливості м. Новгород-Сіверський за напрямком «Розвиток туризму» (заявник проєкту - Новгород-Сіверська міська рада).

4. Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції – за напрямком «Розвиток туризму» (заявник проєкту - Чернігівська ОДА).

5. Навчально-практичний центр інноваційних технологій в лісогосподарській галузі – нова якість фахівців лісового господарства  за напрямком «Розвиток людського потенціалу» (заявник проєкту - Чернігівська ОДА).

6. Розвиток хаб-системи підтримки підприємництва, інновацій та стартапів в Чернігівській області – за напрямком «Ефективне управління регіональним розвитком» (заявник проєкту - Агенція регіонального розвитку Чернігівської області).

Нагадаємо, що у 2017 році від Чернігівщини було подано 9 проєктів, з яких жоден не був підтриманий. Цього року структурні підрозділи ОДА та громади зареєстрували для участі в конкурсі 30 проєктів, якість яких підтвердила вимоглива конкурсна комісія, відібравши до фінансування шість проєктів на загальну суму 76,2 млн.грн, з яких 56,5 млн.грн – кошти державного бюджету. При цьому, у 2021 році на реалізацію проєктів буде спрямовано 37,1 млн грн. державних коштів.

Визначальним є той факт, що за кількістю проєктів-переможців Чернігівщина посіла 1 місце та отримає понад 10% від передбаченого обсягу фінансування з державного бюджету в рамках зазначеного конкурсу. Кожен п’ятий проєкт, поданий від області, потрапив до числа переможців.

Серед ключових відмінностей другого конкурсного відбору – збільшення програм регіонального розвитку з п'яти до семи, а також розширено коло заявників. Цього року вперше змогли самостійно подавати заявки на участь у конкурсному відборі агенції регіонального розвитку та органи місцевого самоврядування.

З 3 вересня по 3 листопада 2020 року з усіх регіонів України було подано 739 проєктів на загальну суму 8,4 млрд грн за такими програмами регіонального розвитку:

• інноваційна економіка та інвестиції;

• сільський розвиток;

• розвиток туризму;

• розвиток людського потенціалу;

• підтримка розвитку депресивних територій;

• ефективне управління регіональним розвитком;

• загальноукраїнська солідарність.

Найбільше проєктів надійшло за програмами: «Розвиток туризму» – 219, «Інноваційна економіка та інвестиції» – 137 та «Підтримка розвитку депресивних територій» – 106.

Нагадаємо, що перший конкурсний відбір відбувся у 2017-2018 роках і за його результатами було відібрано 70 проєктів за 5 напрямками на суму понад 616 млн грн

Мінрегіон звертає увагу, що протягом 10 днів від моменту прийняття рішення комісією заявники проєктів-переможців мають надати до Мінрегіону документи, зазначені у пункті 5 Порядку проведення конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися коштом державного бюджету, отриманих від ЄС.

 
Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації