back

На Чернігівщині продовжується реалізація соціальної ініціативи Президента

08-01-2013 | 15:10

8 січня виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика провів засідання робочої групи з впровадження заходів реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Учасники засідання розглянули стан виконання плану заходів з реалізації пілотного проекту та обговорили проблемні питання, які виникають під час його подальшого впровадження.

Як зазначалося, з серпня 2012 року в області активно реалізується соціальна ініціатива Президента України Віктора Януковича щодо європейського підходу до забезпечення населення лікарськими засобами від артеріальної гіпертензії. З метою забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України було запроваджено пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби, якій проходив у два етапи.

Під час реалізації І етапу пілотного проекту на теренах Чернігівщини в аптечних закладах ціни на лікарські засоби були приведені у відповідність до реєстру затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2012 року №672 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року №419».

У медичних закладах області було визначено перелік хворих з артеріальною гіпертензією, сформовані списки диспансерних хворих.

Усі лікувально-профілактичні заклади Чернігівщини в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, постійно здійснюється контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів. З метою інформування населення в лікувально-профілактичних та аптечних закладах області розміщені інформаційні матеріали з питань запровадження референтних цін на лікарські засоби для гіпертоніків, працюють «гарячі» телефонні лінії.

Під час другого етапу, який тривав з вересня по грудень 2012 року, було розпочато процес відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів з державного бюджету.

Тепер хворі на гіпертонічну хворобу мають змогу придбати ліки зі знижкою у мережі аптек КП «Ліки України» у районах і містах області та у Чернігівській районній аптеці №180.

Слід зазначити, що для реалізації другого етапу проекту Чернігівська область з державного бюджету отримала субвенцій у сумі понад 800 тисяч грн. У лікувально-профілактичних закладах було виписано понад 31 тисячу рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Завдяки реалізації проекту понад 20 тисяч хворих на Чернігівщині отримали ліки за референтними цінами.

Цей процес продовжується й у 2013 році. На відшкодування вартості лікарських засобів у поточному році державою виділено для області понад 3,8 млн. грн. Тому, на переконання Юрія Музики, слід докласти максимум зусиль для вчасного освоєння державних коштів, а для цього потрібно активізувати роз’яснювальну роботу серед населення області.


Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації