back

Термін подання заяв на отримання допомоги ФОПам та найманим працівникам продовжено до 31 грудня. Але зволікати не варто

22-12-2020 | 12:02

— У нас 710 тисяч ФОПів і суб’єктів господарювання, які мають отримати виплати. І здійснити це потрібно до 8 січня. Це один з пріоритетів для Уряду, – заявив Президент України Володимир Зеленський.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8000 грн необхідно заповнити електронну заяву через мобільний додаток Порталу Дія: https://diia.gov.ua/services/odnorazova-materialna-dopomoga-fopam-ta-najmanim-pracivnikam .

Заява заповнюється винятково в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Вже майже 300 тисяч людей зареєструвались у системі для отримання цієї виплати. Всього ж її можуть отримати близько мільйона фопівців і найманих працівників.

Щоб допомогти підприємцям зорієнтуватися у механізмі отримання допомоги від держави, Мінекономіки та Офіс розвитку МСП створили й запустили в роботу відповідну інформаційну сторінку https://sme.gov.ua/covid19/ На сайті розміщені покрокові інструкції, як скористатися новими програмами, а також актуальна інформація про діючі заходи підтримки підприємців. Сторінка також доповнена окремим функціоналом для онлайн-звернень і отримання кваліфікованих роз'яснень.

Для здійснення цих категорій виплат застрахованим особам з «ковідного фонду» були виділені 13,7 мільярда гривень. В Уряді наголошують, що така програма прямої допомоги підприємцям та працівникам під час кризи реалізовується в Україні вперше. Урядовці наполегливо радять громадянам швидше реєструватись для отримання цієї виплати. Адже наприкінці року у зв’язку зі святковими днями можуть бути певні затримки у русі коштів.

Допомогти малому та мікробізнесу пройти карантин на початку наступного року має й низка інших заходів, вжитих українською владою. Зокрема, найбільш вразлива категорія підприємців – платники 1-ї групи спрощеної системи оподаткування – на півроку звільнені від сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. На період карантину підприємці звільняються від плати за оренду державного або комунального майна. Продовжується масштабна програма дешевого кредитування. Надається фінансова підтримка тим, хто вимушено зачиняється чи скорочує робочий час, частково списується та відстрочується виплата податкової заборгованості.

Водночас керівництво держави закликає усіх громадян з розумінням поставитись до встановлених у країні карантинних обмежень та труднощів, із ними пов’язаних. Уряд прагне знайти розумний баланс: стримати поширення коронавірусу з одного боку та дати бізнесу можливість працювати — з іншого.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.