back

У 2020 році на Чернігівщині заплановані дорожньо-ремонтні роботи виконано майже на 100%

21-12-2020 | 18:29

Цьогоріч на Чернігівщині відремонтовано понад 121 кілометр доріг загального користування місцевого значення та комунальних вулиць і доріг у населених пунктах.

Загальна протяжність мережі автомобільних доріг загального користування  області становить понад сім тисяч кілометрів доріг. Опікуються ними Служба автомобільних доріг у Чернігівській області та Управління капітального будівництва ОДА.

Зокрема, у підпорядкуванні Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації знаходиться 4760,2 кілометра. Про дороги, якими опікується Чернігівська обласна державна адміністрація, у програмі «Сьогодні. Головне» розповів перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний. Він повідомив, що у 2020 році заплановані дорожньо-ремонтні роботи виконано майже на 100%. З 25 об’єктів ремонту доріг загального користування місцевого значення завершено 23 об’єкти.

З 798 мільйонів державної субвенції витрачено 642,5 млн гривень, в тому числі 159,8 млн гривень на експлуатаційне утримання. Залишок коштів переходить на наступний рік.

У Чернігівській області впродовж року переважно велися поточні середні ремонти, на п’яти об’єктах зроблено капітальний ремонт, також реалізовано декілька проєктів нового будівництва на дорогах комунальної власності. Цьогоріч, у кожному з 22 районів області, ремонтували ділянки дороги  протяжністю не менше п’яти кілометрів. Відбір ділянок, для ремонту визначався за такими критеріями: маршрути екстреної медичної допомоги, шкільних автобусів та пасажирські перевезення.

Ремонтувались дороги, що впливають на економічну активність громад, з’єднують центри новоутворених районів чи ОТГ, ведуть до соціально-важливих об’єктів — шкіл, садочків, медичних закладів. За словами Віталія Загайного, у 2021 році перевага також надаватиметься дорогам до туристичних та історико-культурних об’єктів.
 
Позитивні зміни, що відбулися на автомобільних дорогах протягом 2020 року відмітили й жителі області. Наприклад, Андрій Примак, водій із багаторічним стажем, розказав, що часто їздив дорогою Жидиничі – Ковпита до родичів, і регулярно звертався до органів районної та обласної влади з приводу її ремонту. — Зараз дорогою їхати - одне задоволення: проведений якісний ремонт, а на найбільш розбитій ділянці поклали нове покриття, – поділився враженнями Андрій Примак.
 
В Чернігівській облдержадміністрації триває підготовка до ремонтних дорожніх робіт у наступному році. Вперше за весь час, у 2020 році вже підготовлено проєктно-кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт в наступному році. Наявність ПКД пришвидшить виконання робіт, адже вже на початку нового року можна оперативно провести тендерні процедури і розпочати ремонт з початком будівельного сезону.

Очікується, що у 2021 році область отримає дорожню субвенцію понад 700 мільйонів гривень. Частину із передбачених державою коштів, буде виділено для передачі територіальним громадам на ремонт комунальних доріг. До речі, при ремонті доріг до 5% фінансування витрачається на реконструкцію мостів.
 
Уже заплановано ремонт доріг у п’яти районах області.

У Чернігівському:
«О252109 Довжик-Хмільниця-/М-01/-Роїще»;  
«О250712 Гальчин-Хрещате-/М-02/».

У Ніжинському:
«О251406 Носівка-Лосинівка-Велика Дорога з під’їздом до ст.Лосинівка»;
«О250102 Бахмач-Часниківка-/М-02/»;
«О250303 Борзна-Воловиця»;
«О251203 Талалаївка-Лосинівка-Сальне-Шняківка».

У Прилуцькому районі:
«О250606 Івангород-Більмачівка-Рожнівка-Ступаківка з під’їздом до с.Максимівка»;
«О251509 Прилуки-Сергіївка-Білошапки-Линовиця».

У Корюківському і Новгород-Сіверському районах планують ремонтувати дорогу «О250920 Корюківка-Наумівка-Перелюб-Погорільці-Семенівка з підїздом до с.Баранівка».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації