back

Анна Коваленко обговорила з Послом Республіки Німеччина шляхи економічної та інвестиційної співпраці

18-12-2020 | 19:31

Про економічну та культурну співпрацю Чернігівщини та Республіки Німеччина йшлося під час зустрічі голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко з Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен.

Також у зустрічі взяли участь директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА Олександра Хомик, начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, начальник управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту розвитку економіки та сільського господарства ОДА Юлія Федосенко.

У ході діалогу сторони обговорили перспективи та шляхи розширення економічної та культурної співпраці з Республікою Німеччиною. Анна Коваленко окреслила стратегічні для області напрямки для співробітництва. Це - впровадження енергоефективних заходів, розвиток громад, туристичних об’єктів, залучення європейських інвестицій, підтримка експортерів, які переорієнтовуються на європейські ринки тощо.

- Чернігівська область вже багато років реалізує спільні проєкти з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Зокрема, в рамках проєкту Fit for Partnership with Germany ми активно співпрацюємо щодо розвитку малого та середнього бізнесу, - зауважила Анна Коваленко.

Голова ОДА також відмітила, що уряди обох держав вбачають перспективу даного напрямку співпраці. Про це свідчить підписання 8 грудня спільної заяви України та Німеччини про продовження програми підтримки бізнесу до 2023 року.

- Зовнішня торгівля Чернігівщини має значні ресурси для збільшення. Ми зацікавлені, щоб наші підприємства області налагоджували співпрацю з німецькими партнерами. Для нас важливо, щоб Чернігівська область сприймалася як надійний та передбачуваний партнер. Сформувати максимально прозорі та адекватні правила гри для бізнесу, зокрема, і для іноземних інвестицій – є одним із пріоритетів у нашій роботі, - наголосила голова ОДА.

В рамках зустрічі голова Чернігівської ОДА презентувала німецькій делегації економічний та інвестиційний потенціал Чернігівської області. Значні природні та водні ресурси, кадровий потенціал, вільні земельні ділянки з необхідною інфраструктурою, транспортна логістика і наявність п’ятьох міжнародних пунктів пропуску, наближеність до столиці, - все це фактори, які дозволяють привернути увагу потенційного інвестора. На сьогодні регіону довірили свої ресурси інвестори з 41 країни світу.

Зараз на території області створюється перший в області індустріальний парк «Менський» територією 60 га. Індустріальні парки є свого роду вільними економічними зонами, що стимулює економічне зростання завдяки залученню інвестицій. І для області, і для Менської територіальної громади цей проєкт може стати "точкою росту". В планах - найближчим часом завершити реєстрацію парку, після чого інвестори зможуть отримати всі передбачені законодавством пільги.

Анна Коваленко також зауважила, що Німеччина має цінний досвід у впровадженні реформ, адаптації економіки та допомозі у підготовці кадрів відповідно до стандартів ЄС.  Так, за ініціативи МЗС Німеччини та Європейської Академії Берліна вісім спеціалістів від Чернігівської ОДА мали змогу взяти участь у  навчаннях «Добре урядування» у Німеччині.

- Після зміни адміністративно-територіального устрою в нас з’явилися 57 ОТГ. Наше завдання зробити громади максимально розвиненими і багатими. Це те, на що зараз звертаємо багато уваги. Ми їх консультуємо про наявні механізми співпраці з областю, державою, які є програми, - повідомила голова ОДА.

Анна Коваленко подякувала німецькій стороні за допомогу, яка надається Чернігівщині у цей непростий для всього світу час,  а також за підтримку в реалізації ряду важливих для регіону проєктів. І висловила сподівання на подальший розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва. Зі свого боку Анка Фельдгузен також висловила зацікавленість у продовженні та розширенні співпраці.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації