back

Ситуація з заледенінням та пошкодженням електромереж на Чернігівщині на контролі ОДА

18-12-2020 | 10:53

Ситуація з заледенінням та пошкодженням електромереж на Чернігівщині: станом на ранок 18 грудня найскладніша ситуація в Ічнянському районі. Без електропостачання залишаються мешканці 19 населених пунктів на території Ічнянщини. Станом на 06 год. 18 грудня залишаються відключеними частково 7 ділянок ЛЕП 10 кВ та 46 трансформаторних підстанцій.  

За дорученням голови Чернігівської ОДА Анни Коваленко, до Ічнянського району терміново відбули у відрядження керівники профільних департаментів.
Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Сергій Болдирев та директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Володимир Кривенко спільно з керівниками місцевого самоврядування та профільних організацій напрацюють шляхи розв'язання проблемної ситуації, а також проконтролюють наявність необхідного обладнання, додаткових генераторів.

Під особливим контролем тримаються забезпечення електроенергією закладів соціальної сфери: лікарні, територіальні центри соціального обслуговування, тощо. У селі Крупичполе в закладі, де перебувають 30 людей похилого віку, встановлений електрогенератор. Забезпечено теплопостачання, приготування гарячої їжі та комфортні умови для перебування підопічних.

У Ічнянському районі електропостачання відновлюють 17 аварійно-рятувальних бригад АТ "Чернігівобленерго", які залучаються із сусідніх районів та територій. Також допомагають органи місцевого самоврядування, підприємці та населення. Основна допомога - розчищення доріг та трас ліній електропередач від повалених дерев, які, зазвичай, падають із-за меж охоронних зон ЛЕП.

 

У обленерго пояснюють, що пошкодження електромереж відбувається через коливання температури від +2 до -2 градусів у поєднанні з високою відносною вологістю повітря тільки збільшує наростання льодяного покриву на електрообладнанні та деревах. Через це, пошкодження носять вже не локальний характер, а призводять до обриву проводів та зламу опор на ділянках довжиною десятки, а подекуди й сотні метрів. У зв'язку з цим, лінії доводиться включати частково, відновлюючи ділянку за ділянкою.

 

Для повідомлення про відключення електрики, повалені дерева або електроопори в області звертайтеся до контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»: 0-800-210-310, 0-462-772-901, Управління ДСНС у Чернігівській області: «101».

 Усі звернення контролює Чернігівська ОДА.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації