back

Обговорили шляхи вирішення питання заборгованості по заробітній платі

18-12-2020 | 09:53

У роботі Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), засідання якої відбулося за організації Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 17 грудня 2020 року на доручення Прем’єр-міністра України, взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації – Олександр Савченко та фахівці Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Відповідно до порядку денного розглядалося питання про стан заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах державного сектору економіки.

В області 5 підприємств-боржників, які підпорядковані центральним органам влади, заборгували своїм працівникам понад 7,7 млн грн, що становить 41,0% від загальної суми боргу. Найбільші боржники – у підпорядкуванні Державного концерну «Укроборонпром»: ДП «171 Чернігівський ремонтний завод» та ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння». 

На думку учасників наради, ці підприємства можуть покинути коло боржників у зв’язку з включенням їх до переліку об’єктів державної власності, що передаються до сфери управління Фонду державного майна України з метою їх подальшої приватизації. 

Питання виключення із складу концерну та передачі до Фонду держмайна вже врегульовано постановою Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1229 «Деякі питання діяльності Державного концерну «Укроборонпром».