back

За якістю товарів і послуг стежить Чернігівстандартметрологія

16-12-2020 | 18:00

Днями заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко відвідав державне підприємство «Чернігівстандартметрологія» задля вивчення стану діяльності установи та визначення проблемних питань.

Підприємство є територіальним органом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в Чернігівській області та має два відділи — у Ніжині та Прилуках. Здійснює повірку засобів вимірювальної техніки, проводить додаткове метрологічне обслуговування підприємств, надає консультативні послуги та експертизи.

В умовах пандемії особливо важливо, аби всі прилади та засоби вимірювальної техніки в лікарнях, клінічних лабораторіях давали точні показання. Фахівці нашого підприємство проводять повірку кардіографів, тонометрів, пульсоксиметрів, аналізаторів біохімії, моніторів пацієнта та багатьох інших приладів, - наголосив генеральний директор ДП «Чернігівстандартметрологія» Валентин Бакуменко.

Крім того, він додав, що метрологи підприємства повіряють побутові лічильники тепла, газу, води. Так, із початку року повірено близько 500 лічильників тепла та понад 13 тисяч водолічильників.

З’явилася цьогоріч і нова послуга – повірка лічильників води на місці експлуатації. Як зазначив директор підприємства, це зручно для споживачів, не треба знімати прилад обліку. Усі роботи проводяться без демонтажу. На місці експлуатації метрологи повірили уже близько 400 лічильників води і їхня кількість постійно зростає.

Стандартметрологія має сертифікат на проведення оцінки технічного регламенту мийних засобів та засобів індивідуального захисту. Працює акредитована лабораторія для калібрування засобів вимірювальної техніки.

Також підприємство здійснює добровільну сертифікацію електронного та електричного устаткування. Успішно працює науково-випробувальна лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини та випробувальна лабораторія промислової продукції. Заклад надає послуги з сертифікації систем управління якістю, безпечністю харчової продукції, безпекою та гігієною праці, екологічного керування, в тому числі займається розробкою технічних (ТУ) умов для продовольчих підприємств.

Споживач прагне отримати якісний продукт, тому прислухається до думки експертів. Більшу довіру викликає відповідність продукції саме державним стандартам. Ми звикли, що сертифікована Чернігівстандартметрологією продукція (з приміткою ДСТУ) має гарантовану безпечність та якість, – підкреслив Олександр Савченко.

Установа оснащена сучасним обладнанням, має кваліфікований та досвідчений персонал, актуалізований фонд нормативних документів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації