16-12-2020 | 17:47
Сформулювати пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері підприємницької діяльності. Обговорити використання розрахункових апаратів з початку 2021 року та механізми підтримки малого та середнього бізнесу в умовах карантинних обмежень. Такі завдання перед собою ставили учасники круглого столу, який відбувся 16 грудня у Центрі підтримки підприємництва, створеного на базі Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.
В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, представники бізнесу та громадськості. Організатор круглого столу - Департамент розвитку економіки та сільського господарства ОДА.
- Одним із пріоритетів облдержадміністрації є проведення активного діалогу з підприємцями, їх громадськими об’єднаннями та створення нових робочих місць, — зазначив Олександр Савченко. Також він повідомив, що вже прийнята обласна Програма розвитку малого та середнього бізнесу, який фактично є фундаментом регіонального розвитку.
В області працюють 6,4 тисячі підприємств та 36 тисяч фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу, у яких працюють понад 150 тисяч працівників.
Наразі в обласній раді на затвердженні проєкт програми «Чернігівщина конкурентоспроможна». Також за словами Олександра Савченка особлива увага приділяється залученню інвестицій, як державних, так і міжнародних.
Спеціалісти Головного управління ДПС у Чернігівській області проінформували представників бізнесу про зміни в законодавстві стосовно застосування РРО з 1 січня 2021 року, порядок реєстрації та використання програмних реєстрів розрахункових операцій. Підприємці відмітили, що позитивним є відтермінування обов’язкового використання касових апаратів для фізичних осіб-підприємців II-IV груп, скасування норми про так званий кешбек, зменшення переліку ризикових видів діяльності.
Також учасники заходу обговорили механізми підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва в умовах карантинних обмежень. Спеціалісти Головного управління ПФУ в Чернігівській області роз’яснили положення Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Так, наймані працівники та фізичні особи-підприємці можуть отримати одноразову матеріальну допомогу у розмірі 8 тисяч гривень. Для цього необхідно заповнити заяву на порталі електронних послуг або скористатися мобільним додатком Дія.
Підприємці, які взяли участь в обговоренні, запропонували на наступну зустріч запросити народних депутатів від Чернігівщини, щоб обговорити з ними проблемні питання, які потребують вирішення на законодавчому рівні. Також вони запропонували створити робочу групу, яка б покращила взаємодію між представниками бізнесу, обласною владою та профільними Міністерствами.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації