back

Велике будівництво на Чернігівщині: підсумки дорожнього сезону 2020-го і плани на 2021-й

16-12-2020 | 17:07

За амбітним планом Укравтодору в Чернігівській області в 2020 році оновлюються 195,9 км доріг державного значення. Станом на середину грудня 2020 року у верхньому шарі - 104 км, решта у вирівнюючих шарах або шарах конструктиву. 38 км в цьому плані - це ділянка капітального ремонту дороги Київ - Чернігів від Кіптів Козелецького району до межі з Київською областю, там ремонтні роботи планується закінчити в 2021 році. Частина об'єктів перехідні, завершення робіт на них заплановане на 2021 рік (Р-67 Ніжин - Прилуки (по території Ніжинського району), Н-07 Київ - Суми Юнаківка (Прилуцький район), Т-25-27 Новий Биків - Монастирище (Ніжинський та Бобровицький райони).

На виконання робіт з поточного середнього, капітального ремонтів та реконструкції у цьому році по Чернігівській області постановами кабінету міністрів передбачено 2,1 млрд. гривень. Це 132,1 км доріг державного значення. Станом на середину грудня план виконано майже на 90%. Капітальний ремонт дороги М-01 - це окрема стаття видатків, розпорядником цих коштів не є Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, проєкт капремонту проводить Державне агентство автомобільних доріг України (центральний орган) у співробітництві з міжнародними фінансовими організаціями.

У цьому році ремонтні роботи проводились на ділянках автодоріг:

- М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі;

- М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ;

- Н-07 Київ – Суми – Юнаківка;

- Р-83. Під’їзд до смт Березна;

- Р-65 КПП "Миколаївка« - Семенівка - Новгород-Сіверський – Глухів - КПП "Катеринівка";

- Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин;

- Т-25-27 Бобровиця — Свидовець — Новий Биків — Ічня.

М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. У 2020 році відремонтовано ще 12 км по Ріпкинському району в напрямку КПП «Нові Яриловичі»: 5 км у селі Нові Яриловичі  та 7 км в смт Ріпки. Підрядні організації - ТОВ “ШБУ №14”, ВАТ “Дорожньо-будівельний трест №2 м. Гомель”. В рамках ремонту укладено два шари нового покриття, укріплені узбіччя, відремонтовано три мости, майданчик відстою під Ріпками, облаштована обстановка на дорозі, встановлені нові автопавільйони, автономне освітлення пішохідних переходів. У попередні роки (2018 - 2019) по "гомельському" напрямку відремонтовано 48 км міжнародної траси. Дорога забезпечує найкоротший транспортний зв'язок України з північною Європою. 

У 2020 році в Козелецькому районі стартували роботи з капітального ремонту дороги М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. Загальна протяжність ремонту від Києва до Кітпів - 80 км, з них 37 - по території Чернігівської області. Дорога капітально ремонтується в рамках спільного проєкту Укравтодору і ЄБРР та ЄІБ.  У 2020 році роботи активно ведуться по території Київської області, оскільки у наступному році запланована побудова Київської окружної дороги, яка з’єднуватиме між собою усі підходи до Києва.

По Чернігівській області цьогоріч у роботі дві ділянки. Одна між Кіптями та Лемешами, друга - на межі областей. Завершити ділянку по Чернігівській області планують у 2021 році. Станом на початок грудня 10,5 км у нижньому вирівнюючому шарі.

Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин. У 2020 році стартували роботи з ремонту 75-кілометрової ділянки між Ніжином та Прилуками. Протяжність ремонту - 74,9 км. Проєкт розрахований на два роки. У 2020 ремонтуємо 50 км, наступні 25 км - у 2021. Завершити ремонт планується у травні 2021 року. Під час ремонту основа дороги посилюється, влаштовується два шари асфальтобетону, укріплюються узбіччя та підсипаються укоси дороги, облаштовується обстановка, ремонтуються мости по всій протяжності, облаштовуються місця зупинки транспорту, по населеним пунктам встановлюються відеокамери та освітлення. Дорога поєднує між собою міжнародні траси М-01, М-02, М-03 та національну Н-07, є найкоротшим виходом з центральної України (Полтава, Кропивницький, Дніпро) у напрямку країн Балтії через КПП «Нові Яриловичі». Забезпечує зв'язок між Чернігівською і Полтавською областями.

Р-83 Славутич – Любеч – Ріпки – /М-01/ – Городня – /Н-28/ – Сновськ – Корюківка – Семенівка – Костобобрів – Чайкине – /Н-27/. Під’їзд до смт Березна. У 2020 році забезпечено комфортний проїзд між Менським та Сновським районами. На Під'їзді до Березни цьогоріч відремонтовано 21,4 км. Ділянка від Рогізок до Кучинівки була готова улітку. Восени проведений ремонт ділянки від Рогізок до Березни. Підрядні організації - ТОВ “ШРБУ №82”, ТОВ “ШБУ №14”. В рамках ремонту тут влаштовано два шари нового покриття, відремонтовано мости по всій протяжності, укріплені узбіччя, розчищені водопропускні труби, облаштована обстановка дороги, зроблені місця зупинки транспорту, автопавільйони, пішохідні зони в населених пунктах. 

Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. У 2020 році розпочато ремонт на 15 км по території Чернігівської і проводиться реконструкція чотирьох мостових переходів. Підрядна організація - ТОВ “ШБУ - 77”. На мосту через річку Удай та шляхопроводі через залізницю на об’їзній Прилук вже ведуться роботи з реконструкції, на ще одному мосту через річку Удай та річку Лисогір розпочнуться згодом. Капітальний ремонт заплановано в рамках реалізації державного інвестиційного проєкту «Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ — Суми — Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог». Продовжити капремонт цієї дороги плануємо у 2021 році, поступово оголошуємо тендери на виконання робіт. Загальна протяжність ділянки, яку планується оновити по Чернігівській області, - 143,1 км. Дорога поєднує між собою столицю України з півднем Чернігівської області та з Сумською областю.

Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків – Ічня. У 2020 році розпочали ремонт ділянки між національною Н-07 та регіональною Р-67, загальною довжиною 45,1 км. Проект розрахований на два роки. Наразі розпочато роботи на ділянці на межі Ніжинського та Бобровицького районів, влаштовано вирівнюючий шар з регенерацією основи. Верхній шар буде влаштовуватись у 2021 році. Дорога поєднує між собою національну Н-07 з регіональними Р-67 та Р-68. Це також транспортний зв'язок Чернігівщини зі столицею України м. Київ. Забезпечує рух транзитного транспорту. Дорога з'єднує об'єкти національного і культурного надбання природно-заповідного фонду. В тому числі Ічнянський Національний парк.

Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка». У 2020 році відремонтовано відрізок дороги між м. Новгород-Сіверський та кордоном Чернігівської і Сумської областей, загальною довжиною 7,5 км. В межах поточного середнього ремонту також відремонтовано міст через р. Десна протяжністю близько 400 м і влаштована система водовідведення та підпірна стінка на Путивській гірці. Наразі завершуються заходи з організації безпеки дорожнього руху. Підрядна організація - ТОВ “ШБУ - 77”. Дана дорога з’єднує Чернігівську та Сумську області, поєднує між собою міжнародну трасу М-02 та національну Н-27, регіональну Р-83. Є перепускним маршрутом руху між міжнародними КПП "Грем’яч" та міждержавними КПП "Миколаївка" і КПП “Катеринівка”.

М-02 Кіпті — Глухів — Бачівськ. У 2020 році відремонтовано відрізок траси по Борзнянському району протяжністю 5,1 км (ділянка - км 97 + 000 — км 109 + 000 (окремими ділянками). Це перехідний об’єкт. Загальна протяжність ремонтованої ділянки - 10,5 км. Роботи тут повністю завершені. Дорога забезпечує рух транзитного транспорту на міжнародний КПП "Глухів", рух між столицею України і об'єктами національного і культурного надбання в м. Батурин. У попередні роки (2018 – 2019) відремонтовано близько 16 км.

Окрім ремонтів доріг, у 2020 році впроваджуються заходи і з їх збереження. Наразі у Кіптях на початку автомобільної дороги М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ встановлюється перша в області система зважування вантажівок у русі. Запрацює вона наприкінці  грудня 2020 року. В дорожнє покриття та на металевих рамках буде вмонтоване спеціальне обладнання (датчики, камери та лазерний сканер), яке фіксуватиме рух транспортних засобів, їх вагу, габарити, швидкість, номерні знаки.

Разом з оновленням доріг ремонтуємо і мости, які знаходяться в межах ділянок проведення дорожніх робіт. Так, наприклад, на трасі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі при ремонті  відновили три штучні споруди у Ріпкинському районі. На дорозі Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка» у Новгород-Сіверському районі відремонтовано великий міст через річку Десна. При ремонті дороги Р-83 відремонтовано усі штучні споруди від Кічинівки (Сновський район) до Березни (Менський район). На трасі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин буде оновлено сім штучних споруд по всій протяжності ремонту від Зруба до Прилук. На автомобільній дорозі Н-07 Київ - Суми - Юнаківка цьогоріч проводиться повна реконструкція трьох мостів та одного шляхопроводу через залізницю. Також цьогоріч відновлюємо шість аварійних штучних споруд на дорогах області. 

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області має акредитовану лабораторію та сертифіковане обладнання для перевірки якості виконання дорожніх робіт. Регулярно на всіх об’єктах відбираються керни та проби асфальтобетону для лабораторних випробувань.

Для підвищення безпеки дорожнього руху у цьому році в області, окрім традиційних заходів, впроваджуються і новітні. У Чернігівській області встановлено найбільше в Україні демпферних систем - безпечних амортизаційних відбійників. На кінець 2020 року їх в області вже 30. Окрім того, цьогоріч в області в рамках державної програми з підвищення безпеки дорожнього руху облаштовуються пішохідні переходи підвищеної видимості та встановлюється освітлення в місцях концентрації ДТП.

У 2021 році ремонтом плануємо охопити до 200 кілометрів доріг Чернігівської області. Службою автомобільних доріг подані відповідні пропозиції до Державного агентства автомобільних доріг України. 

За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області