back

Чернігівська ОДА мобілізує зусилля для оперативного відновлення електропостачання населених пунктів

16-12-2020 | 14:25

На Чернігівщині, станом на 16 грудня, внаслідок негоди без електропостачання залишилися мешканці 107 населених пунктів. Крім того, у трьох населених пунктах Прилуцького району – селах Смош, Ряшки та Переволочна відсутнє газопостачання.

За результатами оперативної наради, яку  16 грудня, провела голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко були напрацьовані кроки щодо розв’язання проблемної ситуації та координації дій профільних служб та органів місцевого самоврядування для подолання наслідків стихійного лиха. Участь у нараді взяли технічний директор АТ «Чернігівобленерго» Сергій Фелик, начальник Управління ДСНС у Чернігівській області Роман Гордовий, керівники структурних підрозділів Чернігівської ОДА. В онлайн-режимі приєдналися голови РДА і територіальних громад Чернігівської області.

Зараз важливо забезпечити аварійним бригадам можливість вільного доступу до електромереж. Працівники «Чернігівобленерго», рятувальники та органи місцевого самоврядування оперативно розчищають дороги між населеними пунктами, які опинилися у складній ситуації, та лісосмугами від звалених дерев та обмерзлої низової порослі.

До подолання наслідків негоди підключаються Управління ДСНС у Чернігівській області, Служба автомобільних доріг, Управління капітального будівництва ОДА. Керівникам територіальних громад та райдержадміністрацій передані прямі контакти керівництва АТ «Чернігівобленерго» для того, щоб максимально швидко виявляти аварійні ділянки та координувати спільну роботу із залученням техніки, працівників та волонтерів, які знаходяться поряд і можуть прибути на місце події вчасно.

Ситуація з електропостачанням соціальних об'єктів та медзакладів області контрольована. Усі забезпечені альтернативними джерелами живлення та генераторами.

Для повідомлення про відключення електрики, повалені дерева або електроопори в області діють гарячі лінії. Усі звернення контролює Чернігівська ОДА. 

Номери контакт-центру АТ «Чернігівобленерго»: 0-800-210-310, 0-462-772-901.

Управління ДСНС у Чернігівській області: «101». 

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області: (0462) 661-893, (0462) 674- 356.

Голова облдержадміністрації доручила профільним Департаментам оперативно підготувати необхідні матеріали для подальшої комунікації з громадами - перелік населених пунктів, у які заходитимуть аварійні бригади.

Серед іншого АТ «Чернігівобленерго» звернуло увагу на непоодинокі випадки втручання населення в трансформаторні підстанції. Електрики попереджають про небезпеку таких втручань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації