back

Про соціальний захист чорнобильців — на брифінгу в облдержадміністрації

14-12-2020 | 19:01

Сьогодні, 14 грудня, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний зустрівся з представниками ЗМІ в обласній державній адміністрації з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

— У цей день хочеться ще раз подякувати людям, які у далекому 1986 році стали на захист нашого краю та всього людства від наслідків техногенної катастрофи. Серед ліквідаторів понад вісім тисяч жителі Чернігівщини. Майже 35 років тому, вони не роздумуючи, кинулися на боротьбу із радіацією, а сьогодні наш обов’язок допомагати та підтримувати їх, — зауважив Віталій Загайний. Також він додав, що на розгляді обласної ради знаходиться проєкт програми «Соціальне партнерство», яка розрахована на 2021-2023 роки та покликана ще більш повно забезпечити потреби ліквідаторів та постраждалих, внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін зазначив, що зараз на Чернігівщині проживає майже 66 тисяч осіб пільгової категорії громадян, пов’язаних з Чорнобильською трагедією. У цьому році на їх соціальний захист в межах області виділено 44,8 мільйона гривень.

За словами Олега Русіна, впродовж року 4,3 мільйона гривень було витрачено на оздоровлення всіх охочих, які перебували на черзі в місцевих управліннях соціального захисту населення. А це — 561 особа категорії 1 та 2, діти з інвалідністю, що пов’язана з Чорнобильською катастрофою. А також 866 осіб, що заявили й перебували на обліку отримали компенсації у розмірі 573 гривень замість санаторно-курортної путівки. До речі, вартість санаторно-курортної послуги у порівнянні з минулим роком було збільшено в середньому на 6 %.

Директор Департаменту соцзахисту також повідомив, що 27,3 мільйона гривень витрачено на виплату компенсації на харчові продукти постраждалим чорнобильцям 1 та 2 категорії. Упродовж року 1,3 мільйона гривень були спрямовані на харчування 311 дітей, що проживають на радіоактивно забруднених територіях, а також вісьмох дітей з інвалідністю, яка пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Наталія Білозуб розповіла про пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, 31,8 тисячі пенсіонерів Чернігівщини мають статус учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи. Наталія Білозуб підкреслила, що видатки на виплату всіх чорнобильських виплат забезпечено своєчасне та в повному обсязі та цьогоріч становили 289,9 мільйона гривень.

Також сьогодні на Алеї героїв відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» та вручення почесних грамот голови ОДА за вагомий внесок у розвиток Чорнобильського руху.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації