back

Програми підтримки для громадян та бізнесу: що пропонують і як скористатися

14-12-2020 | 09:45

Посилення карантинних обмежень, а саме «карантин вихідного дня», а також посилений карантин з 8 по 24 січня 2021 року, вимагає від усіх гілок влади ефективних та консолідованих дій для захисту інтересів малого та середнього бізнесу.

За ініціативи Президента України Володимир Зеленського Уряд розробив низку законопроєктів щодо підтримки підприємців на випадок посилення карантинних заходів. Верховна Рада розглянула і на початку грудня затвердила ці законодавчі ініціативи.

Зокрема, було прийнято:                            
Закон України № 4429 «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2»;
Закон України № 4430 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2»;
Закон України № 4431 «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

В рамках програми запропоновано ряд антикризових заходів щодо оптимальної та реальної мінімізації негативного впливу пандемії на економіку.

На виконання заходів Уряд вже підготував порядок щодо виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності.

Так, держава готова надати матеріальну допомогу підприємцям, залучених у сферах, які потрапили під заборону упродовж карантину і їх найманим працівникам. Розмір допомоги становитиме 8 тисяч гривень.

Окремо розроблено програму для роботодавців, яка спрямована на збереження робочих місць.  Кожен роботодавець зможе отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження карантинних заходів. Крім того, підприємствам, чия діяльність була заборонена на час карантину, компенсуватиметься сплата єдиного соціального внеску за найманих працівників.  
Також прийнято рішення щодо надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Йдеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств. Раніше впроваджена програма кредитування «5-7-9%» буде продовжена та розширена.

У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, що отримати допомогу можна буде на порталі або в додатку «Дія». Для цього необхідно заповнити заяву. Процедура займе до 5 хвилин часу.

Заяву перевірятимуть у реєстрах Пенсійного фонду України. Після успішного розгляду людина отримає матеріальну допомогу на свій рахунок. Очікується, що послугою можуть скористатися 1,6 млн українців.

ПАМ’ЯТКА застрахованої особи для отримання одноразової виплати  відповідно до Закону України від 04.12.2020 №1071/ІХ

За даними сайту Президента України, обсяг підтримки до кінця року, який планується надати ФОПам, їх працівникам і безпосередньо самим підприємствам, становить від 12 до 15 мільярдів гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації