back

Лікарні Чернігівщини продовжують отримувати допомогу від благодійників

10-12-2020 | 15:57

На Чернігівщині продовжують збільшувати ліжковий фонд для госпіталізації хворих на коронавірус. Для цього у лікарнях розгорнуто 1340 ліжок, з яких 50% забезпечені подачею кисню. В області системно працюють над збільшенням ліжкового фонду, забезпеченням лікарень киснем та необхідним обладнанням. Долучаються до справи й благодійні організації та меценати.

У середу, 9 грудня, Ніжинська та Менська районні лікарні отримали апарати штучної вентиляції легень від Фонду Ріната Ахметова. 

У врученні обладнання взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко та начальник управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш.

Віталій Загайний подякував благодійникам та підкреслив важливість такої допомоги.

Вкотре Фонд Ріната Ахметова показує свою соціальну відповідальність та орієнтованість на потреби людей. Адже апарати ШВЛ зможуть допомогти тим, хто знаходиться у вкрай важкому стані і вони є необхідними для порятунку хворих на коронавірус, – сказав перший заступник.
Він наголосив на важливості об’єднання зусиль у боротьбі проти поширення пандемії, оскільки лише спільними зусиллями держави, бізнесу та благодійних організацій можна наразі забезпечити медичну сферу усім необхідним. 

Олександр Савченко подякував медичним працівникам за їх віддану і небезпечну роботу. 

- На Чернігівщині ще дві лікарні у Менському та Ніжинському районах уклали договори з Національною службою здоров'я України на отримання пакету щодо лікування коронавірусних пацієнтів. Обласна влада продовжує вирішувати основні завдання: збільшення кількості ліжко-місць та забезпечення киснем. Днями для лікарень області придбали за державну субвенцію понад сто кисневих концентраторів, які вже передали закладам. Використовуємо всі можливості для того, щоб пацієнти отримували необхідну допомогу, а лікарі мали можливість її надавати, - зазначив він.

Заступник голови ОДА вкотре звернувся до жителів області із закликом дотримуватися заходів безпеки та утриматись від перебування у місцях скупчення людей, адже наразі медичні заклади та їх працівники працюють у дуже складних умовах та майже без вихідних. 

Як нагадав начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш, це не вперше фонд надає допомогу, торік Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги отримав автомобілі екстреної меддопомоги, також машини швидкої отримав Центр первинної медико-соціальної допомоги, автомобілі були направлені у три райони Чернігівщини.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації