back

Хід реалізації «Великого будівництва» на державних трасах у Чернігівській області станом на кінець листопада

07-12-2020 | 14:04

За амбітним планом Укравтодору у Чернігівській області у 2020 році оновлюються 195,9 км доріг державного значення.

Станом на кінець листопада 2020 у верхньому шарі - 102 км, решта у вирівнюючих шарах або шарах конструктиву. 38 км в цьому плані - це ділянка капітального ремонту дороги Київ - Чернігів від Кіптів до межі з Київською областю, там ремонтні роботи планується завершити у 2021 році. Частина об'єктів перехідні, завершення робіт на них заплановане у 2021 році (Ніжин - Прилуки (по території Ніжинського району), Київ - Суми Юнаківка (Прилуцький район), Новий Биків - Монастирище (Ніжинський та Борзнянський райони).

Відмінність ремонтів сезону 2020 року - це те, що вперше при проведенні робіт з поточного середнього ремонту в проєкт почали включати і роботи з посилення основи дорожнього одягу (Ніжин - Прилуки, Новий Биків - Монастирище). Також включено в ремонт і заходи з підвищення безпеки дорожнього руху. Наприклад, освітлення в населених пунктах (напр., ділянка Ніжин - Прилуки) та пішохідні зони, інше. Також, окрім ремонтів доріг, у 2020 році впроваджуються заходи і з їх збереження. Наразі у Кіптях на початку автомобільної дороги М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ встановлюється перша в області система зважування вантажівок у русі. 

Де проводяться ремонти у 2020 році?

М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. У 2020 році відремонтовано ще 12 км по Ріпкинському району у напрямку КПП «Нові Яриловичі»: 5 км у селі Нові Яриловичі  та 7 км в смт Ріпки. Підрядні організації - ТОВ “ШБУ №14”, ВАТ “Дорожньо-будівельний трест №2 м. Гомель”. В рамках ремонту укладено два шари нового покриття, укріплені узбіччя, відремонтовано три мости, майданчик відстою під Ріпками, облаштована обстановка на дорозі, встановлені нові автопавільйони, автономне освітлення пішохідних переходів. У попередні роки по "гомельському" напрямку відремонтовано 48 км міжнародної траси. Дорога забезпечує найкоротший транспортний зв'язок України з північною Європою. 

У 2020 році в Козелецькому районі стартували роботи з капітального ремонту. Наразі в роботі дві ділянки. Одна між Кіптями та Лемешами, друга - на межі областей. Загальна протяжність ремонту від Києва до Кіптів - 80 км, з них 37 - по території Чернігівської області. Завершити ділянку по Чернігівській області планують у 2021 році. Дорога капітально ремонтується в рамках спільного проєкту Укравтодору і ЄБРР та ЄІБ. Станом на початок грудня 10,5 км по Чернігівській області у нижньому вирівнюючому шарі. У 2020 році роботи активно ведуться по території Київської області, оскільки у наступному році запланована побудова Київської окружної дороги, яка з’єднуватиме між собою усі підходи до Києва.
М-02 Кіпті — Глухів — Бачівськ. У 2020 році відремонтовано відрізок траси по Борзнянському району протяжністю 5,1 км (ділянка - км 97 + 000 — км 109 + 000 (окремими ділянками). Це перехідний об’єкт. Загальна протяжність ремонтованої ділянки - 10,5 км. Роботи тут повністю завершені. Дорога забезпечує рух транзитного транспорту на міжнародний КПП "Глухів",, рух між столицею України і об'єктами національного і культурного надбання в м. Батурин. У попередні роки (2018 – 2019) відремонтовано близько 16 км.

З метою збереження доріг області  від понаднормового навантаження від руху великогабаритного транспорту у 2020 році на початку автомобільної дороги М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ встановлюється система зважування вантажівок у русі - Wim (weigh-in-motion). Наразі встановлені металеві ферми, згодом будуть монтувати інтелектуальну систему вагогабаритного контролю. Почати зважувати вантажівки на дорозі М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ плануємо наприкінці 2020 року. В дорожнє покриття та на металевих рамках буде вмонтоване спеціальне обладнання (датчики, камери та лазерний сканер), яке фіксуватиме рух транспортних засобів, їх вагу, габарити, швидкість, номерні знаки. Обійти систему зважування в русі неможливо - рамка повністю перекриває проїзну частину. Підрядна організація - ТОВ "ІНТЕГРАЛ СІСТЕМС". Система WIM (weigh-in-motion) - кардинально новий підхід в боротьбі з великоваговиками-порушниками. Вона працює автоматично та неупереджено, цілодобово відслідковуючи весь транспортний потік.

Р-83 Славутич – Любеч – Ріпки – /М-01/ – Городня – /Н-28/ – Сновськ – Корюківка – Семенівка – Костобобрів – Чайкине – /Н-27/. Під’їзд до смт Березна. У 2020 році забезпечено комфортний проїзд між Менським та Сновським районами. На Під'їзді до Березни цьогоріч відремонтовано 21,4 км. Ділянка від Рогізок до Кучинівки була готова улітку. Восени проведений ремонт ділянки від Рогізок до Березни. Підрядні організації - ТОВ “ШРБУ №82”, ТОВ “ШБУ №14”. В рамках ремонту тут влаштовано два шари нового покриття, відремонтовано мости по всій протяжності, укріплені узбіччя, розчищені водопропускні труби, облаштована обстановка дороги, зроблені місця зупинки транспорту, автопавільйони, пішохідні зони в населених пунктах. 

Р-67 Чернігів — Ніжин — Прилуки — Пирятин. У 2020 році стартували роботи з ремонту 75-кілометрової ділянки між Ніжином та Прилуками. Протяжність ремонту - 74,9 км. Проєкт розрахований на два роки. У 2020 ремонтуємо 50 км, наступні 25 км - у 2021. Завершити ремонт планується у травні 2021 року. Під час ремонту основа дороги посилюється, влаштовується два шари асфальтобетону, укріплюються узбіччя та підсипаються укоси дороги, облаштовується обстановка, ремонтуються мости по всій протяжності, облаштовуються місця зупинки транспорту, по населеним пунктам встановлюються відеокамери та освітлення. Дорога поєднує між собою міжнародні траси М-01, М-02, М-03 та національну Н-07, є найкоротшим виходом з центральної України (Полтава, Кропивницький, Дніпро) у напрямку країн Балтії через КПП «Нові Яриловичі». Забезпечує зв'язок між Чернігівською і Полтавською областями.

Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка». У 2020 році відремонтовано відрізок дороги між м. Новгород-Сіверський та кордоном Чернігівської і Сумської областей, загальною довжиною 7,5 км. В межах поточного середнього ремонту також відремонтовано міст через р. Десна протяжністю близько 400 м і влаштована система водовідведення та підпірна стінка на Путивській гірці. Наразі завершуються заходи з організації безпеки дорожнього руху. Підрядна організація - ТОВ “ШБУ - 77”. Дана дорога з’єднує Чернігівську та Сумську області, поєднує між собою міжнародну трасу М-02 та національну Н-27, регіональну Р-83. Є перепускним маршрутом руху між міжнародними КПП "Грем’яч" та міждержавними КПП "Миколаївка" і КПП “Катеринівка”.

Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. У 2020 році розпочато ремонт на 15 км по території Чернігівської і проводиться реконструкція чотирьох мостових переходів. Підрядна організація - ТОВ “ШБУ - 77”. На мосту через річку Удай та шляхопроводі через залізницю на об’їзній Прилук вже ведуться роботи з реконструкції, на ще одному мосту через річку Удай та річку Лисогір розпочнуться згодом. Капітальний ремонт заплановано в рамках реалізації державного інвестиційного проєкту «Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ — Суми — Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог». Продовжити капремонт цієї дороги плануємоу 2021 році, поступово оголошуємо тендери на виконання робіт. Загальна протяжність ділянки, яку планується оновити по Чернігівській області, - 143,1 км. Дорога поєднує між собою столицю України з півднем Чернігівської області та з Сумською областю.

Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків – Ічня. У 2020 році розпочали ремонт ділянки між національною Н-07 та регіональною Р-67, загальною довжиною 45,1 км. Проєкт розрахований на два роки. Наразі розпочато роботи на ділянці на межі Ніжинського та Бобровицького районів, влаштовано вирівнюючий шар з регенерацією основи. Верхній шар буде влаштовуватись у 2021 році. Дорога поєднує між собою національну Н-07 з регіональними Р-67 та Р-68. Це також транспортний зв'язок Чернігівщини зі столицею України м. Київ. Забезпечує рух транзитного транспорту. Дорога з'єднує об'єкти національного і культурного надбання природно-заповідного фонду. В тому числі Ічнянський Національний парк.
 
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області