back

У Чернігові до Дня Збройних Сил представлено виставку про історію українського війська

07-12-2020 | 11:47

4 грудня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася презентація виставки Українського інституту національної пам’яті «Воїни. Історія українського війська» до Дня Збройних Сил України за участю військовослужбовців Чернігівського гарнізону, ветеранів війни з російським агресором, представників громадських організацій.

Колекція у виставковому залі розповідає про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Дає змогу подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Представники Українського інституту національної пам’яті проводять певні паралелі між сучасним і минулим українського війська. Якщо зазирнути у минуле українського війська, то, мабуть, не випадково, що в липні-серпні 2014 року 95-а аеромобільна бригада здійснила по тилах російських військ блискучий рейд, який оцінено як найбільший у світовій військовій історії рейд бронетехніки. Адже у грудні 1919 – травні 1920 років армія Української Народної Республіки також здійснила нищівний рейд – Зимовий похід, руйнуючи тили та знищуючи війська як білого, так і червоного російського агресора. Також закономірно, що в сучасній українській армії майже 30 тисяч жінок, з яких понад 9 тисяч – учасники бойових дій російсько-української війни. Один зі стендів виставки представляє сучасну історичну реконструкцію воячки Української повстанської армії. Цей образ взятий з реальної жінки, яка героїчно воювала в УПА. Мова про нашу землячку Галину Кузьменко, уродженку села Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області.

«Головним результатом бойової діяльності Збройних Сил України з 2014 року і до сьогодні є те, що війська російського агресора зупинили, він втратив наступальний потенціал і навчився боятися й поважати армію Захисників України. Сучасна українська армія — гідний нащадок своїх славетних предків. Пам’ятаємо! Перемагаємо!, — підкреслив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті.

За словами Андрія Кужеля, учасника бойових дій в російсько-українській війні, директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, важливою складовою роботи з національно-патріотичного виховання, яку проводить Обласний молодіжний центр є співпраця з армією, ветеранськими організаціями, громадськими активістами, органами влади, Українським інститутом національної пам’яті. 
Андрій Кужель привітав військовослужбовців з їхнім святом, яке з початком війни з російським агресором стало народним. 

Отже, в наступні два тижні чернігівці мають можливість ознайомитися з експозицією виставки «Воїни. Історія українського війська» У Чернігівському обласному центрі. Далі виставка буде презентована в області.

Організатори: Український інститут національної пам’яті та Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.