back

Про вдосконалення та оптимізацію мережі ЦНАПів на Чернігівщині

27-11-2020 | 16:33

Реформа децентралізації та адміністративно-територіального устрою передбачає реформування системи надання адміністративних послуг.

Йдеться про оптимізацію діяльності мережі Центрів надання адміністративних послуг задля забезпечення безперебійного процесу надання адміністративних послуг, наближення послуг до мешканців громад через утворення таких центрів в органах місцевого самоврядування.

Як триває передача ЦНАПів від РДА до ОТГ обговорили під час онлайн-наради 26 листопада. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, державний експерт групи розвитку мережі та підвищення  якості  надання публічних послуг Міністерства  цифрової  трансформації України Світлана Здрилюк, старший експерт напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" Ольга Калініченко, представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Керівники РДА та громад поінформували про ситуацію з модернізацією центрів надання адмінпослуг, обговорили досягнуті результати, наявні проблеми, а також запропонували шляхи їх вирішення.

На даний час в області працює 29 ЦНАПів. З них 17 створені в органах місцевого самоврядування, 12 - функціонують в райдержадміністраціях, 10 з яких потребують трансформації в центри надання адмінпослуг органів місцевого самоврядування у найкоротші строки. Зокрема у пілотному проєкті щодо трансформації працюють шість РДА – Бахмацька, Борзнянська, Корюківська, Менська, Сновська, Талалаївська.  За підтримки  Програми «U-LEAD з Європою найближчим часом відкриються чотири ЦНАПи у Городнянській, Ічнянській, Носівській та Сосницькій ОТГ, в яких, відповідно, припинять свою діяльність центри при райдержадміністраціях.

- Можливість отримання якісних адміністративних послуг кожним жителем області не залежно, де він проживає, у місті чи у селі - це одне з ключових завдань децентралізації. Трансформуючи районні центри надання адміністративних послуг важливо врахувати рекомендації експертів щодо безбар'єрності, прозорості та доступності приміщень. Крім того, райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування варто вжити заходів щодо працевлаштування адміністраторів ЦНАПів РДА, які мають досвід роботи у цій сфері, - зазначив Олександр Савченко.

Крім цього, за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" в області найближчим часом очікується відкриття центрів надання адмінпослуг ще у 6 громадах (Батуринській, Іванівській, Линовицькій, Новобілоуській, Плисківській, Холминській).

На території 24 новостворених територіальних громад питання створення центрів надання адміністративних послуг є відкритим.

Довідково:
Постановою Верховної ради України від 17  липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» (підпункт 25 п. 1) на території Чернігівської області утворено 5 нових районів, замість 22 існуючих.
Розпорядженням Кабінету Міністрів  України від 12 червня    2020 року № 730 «Про  визначення  адміністративних  центрів  та  затвердження  територій територіальних громад Чернігівської області» на території області визначено  57 територіальних громад.
Прикінцевими положеннями законопроєкту №2679, який Верховна  Рада  прийняла  в  цілому,  визначено обов’язкове поетапне створення ЦНАП в усіх громадах, а першочергово - у всіх  «старих» районних центрах (тобто ліквідація ЦНАП РДА та відкриття ЦНАП ОМС).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації