back

«Велике будівництво» на Чернігівщині: ступінь готовності об’єктів наближається до 98%

26-11-2020 | 11:49

Результати виконання Президентської програми «Велике будівництво» у 2020 році, відбір проєктів на 2021-й та створення  безбар’єрного середовища у регіонах України - основні теми селекторної наради, яку вчора провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов з керівниками облдержадміністрацій.

Участь в онлайн-нараді взяв перший заступник голови ОДА Віталій Загайний та керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, задіяних у реалізації проєктів.

Традиційно, ключова тема наради - стан виконання програми «Велике будівництво». Спочатку заслухали інформацію щодо будівельної готовності об’єктів за напрямком «100+100+100» та проаналізували рівень освоєння коштів з державного бюджету.

За словами першого заступника голови ОДА Віталія Загайного, станом на 25 листопада, в Чернігівській області рівень виконання будівельних робіт досяг 97,8%.

На сьогодні з п’ятнадцяти об’єктів  повністю завершені одинадцять, - прокоментував Віталій Загайний. – По чотирьох проєктах роботи тривають і будуть завершені в строк, згідно встановлених графіків.

Наступним питанням розглянули хід робіт з реконструкції приймальних відділень опорних лікарень в рамках програми «EMERGENCY». Загалом в Україні цією програмою передбачено охопити 210 медзакладів, з них - 9 у Чернігівській області.

- На даний час на різних етапах ведуться роботи на 8 об’єктах. Загальна будівельна готовність – 59,78%. По Бобровицькій райлікарні йде процедура закупівлі робіт через систему ProZorro, - поінформував заступник голови ОДА.

Окремо розглянули стан виконання дорожніх робіт. У Чернігівській області загальний відсоток готовності об’єктів становить 85%, з урахуванням надходження коштів, що надійшли на рахунок розпорядника.

Так, із 33 запланованих проєктів на автошляхах загального користування місцевого значення, що включають 9 мостів та 24 дороги, роботи виконані на 23 об’єктах. Із 31 об’єкта з капітального та поточного ремонту вулиць і доріг комунальної власності завершено 27 ділянок. Усі роботи планується завершити відповідно до графіків до 15 грудня.

Програма «Велике будівництво» - один із пріоритетних напрямків діяльності Мінрегіону та місцевих облдержадміністрацій. У наступному році ця робота продовжиться. Вже визначено три ключових вектори реалізації програми. Зокрема, 50% займатимуть проєкти соціальної інфраструктури: школи, садочки, ЦНАПи та Центри безпеки. Ще 30% – проєкти економічного розвитку, такі як індустріальні парки і проекти по залученню іноземних інвестицій, 20% – це музеї, замки та пам’ятки культури.

Окрему увагу було приділено важливості дотримання термінів підготовки проєктів до реалізації «Великого будівництва» в 2021 році.

В ході наради також обговорили питання створення безбар’єрного простору в окремих будівлях та об’єктах, які вводяться в експлуатацію. За результатами експертних досліджень, в середньому рано чи пізно маломобільними стають 80% громадян кожної країни світу, у тому числі й України. Нещодавно Київський інститут соціології оприлюднив результати опитування громадян України, які довели, що 84% жителів міст та територіальних громад вважають заходи з безбар’єрності важливими, а 30% - невідкладними.

Усі ці фактори є досить вагомими, щоб продовжити активне впровадження інклюзивності та доступності інфраструктури населених пунктів для інвалідів та маломобільних груп населення, у першу чергу об'єктів соціальної сфери. І 2021 рік має стати новим поштовхом в реалізації даного напрямку, зауважили у Мінрегіоні.

Як відомо, 24 листопада в Україні підписали Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури. За словами першої леді Олени Зеленської, основна мета документу – забезпечити кожній людині повну доступність будь-якого громадського закладу та транспорту, побудувати інфраструктуру, яка сприятиме руху та розвитку соціально активного життя.

Під час наради також розглянули питання освоєння коштів, виділених окремим областям України на ліквідацію наслідків повеней та пожеж. Останній блок присвятили обговоренню перебігу опалювального сезону.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації