back

У грудні в Кіптях буде встановлено перший WIM-комплекс для зважування вантажівок у русі

23-11-2020 | 13:56

Перша система зважування вантажівок у русі у Чернігівській області встановлюється у Козелецькому районі на початку траси М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ (км 0+639). Вже готовий фундамент. У грудні будуть встановлені металеві рамки, освітлення та інтелектуальна система з вагогабаритними датчиками. Почати зважувати вантажівки у русі плануємо наприкінці 2020 року.

WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює цілодобовий контроль руху у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо). Автоматизована система здатна зберігати інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку.
Як працює система зважування у русі?
Основа роботи WiM - це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збирається уся основна інформація, яка потім передається в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів. Розміри активного майданчика становлять 700х450х58 см. Тобто обійти WiM неможливо - комплекс перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Підкріплює надійність даних те, що навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.Точність зважування під час руху коливається в межах 2%, в статиці - 0,05%. Майданчик захищений від можливих перенапруг, може працювати при температурі від -30°С до +40°С.
Система здатна зберігати інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Вражає і точність зважування: під час руху вона коливається в межах 2%, в статиці - 0,05%. Майданчик може працювати в температурному діапазоні від -30°С до +40°С, а всі його компоненти захищені від можливих перенапруг.
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області