back

У Чернігівській області виявлено 499 нових випадків COVID-19

22-11-2020 | 15:48

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА за минулу добу зафіксовано 499 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

ПЛР-тести підтвердили захворювання у 130 чернігівців, 20 ніжинців та п'яти прилучан. У Борзнянському районі виявлено 66 нових випадків інфікування, у Менському - 52, у Ріпкинському - 54, у Козелецькому та Новгород-Сіверському - 37 та 32 відповідно, у Ніжинському та Корюківському - 20 та 19 відповідно, у Носівському - 17, у Чернігівському - 15, у Сновському - 11, у Городнянському - 10, в Ічнянському та Куликівському - по 4, у Бобровицькому та Семенівському - два та один новий випадок відповідно.
З них 23 госпіталізовані, решта лікується амбулаторно.

Зафіксовано два летальних випадки. Від коронавірусної хвороби помер 73-річний житель Козельця. Від основного захворювання із супутнім діагнозом COVID-19 померла 73-річна жителька Бахмача. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким померлих.

Від коронавірусної хвороби одужали 168 жителів області. Одужали 17 чернігівців, 10 ніжинців, п'ятеро прилучан. У Бахмацькому районі одужали 11 осіб, у Борзнянському - 13, у Козелецькому - 14, у Корюківському - 15, у Куликівському та Бобровицькому - по 9, у Менському та Чернігівському - по 12, у Ніжинському та Ріпкинському - по 7, у Носівському та Семенівському - по 6, у Сосницькому - 8, у Новгород-Сіверському та Сновському - три та чотири відповідно.
З них госпіталізовано було 15 хворих.

Підтверджених діагнозів інфікованих на COVID-19 в області – 14 444, з них:
- 6619 пацієнтів одужали;
- 7023 знаходиться на амбулаторному лікуванні;
- 538 перебуває на госпіталізації в лікарнях;
- 237 летальних випадків;
- 27 померлих осіб із супутнім діагнозом COVID-19.

За минулу добу проведено 671 ПЛР-дослідження та 640 ІФА-тестів.

- Кількість нових випадків інфікування на COVID-19 в області збільшується щодня. Ми постійно працюємо над розширенням ліжкового фонду у лікарнях області та забезпеченням необхідного обладнання. Вже 17 лікарень в області надають медичну допомогу хворим COVID-19, - зазначив заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван. І додав, що сьогодні важливо продовжувати дотримуватися правил: носити маску у громадських місцях, мити руки, дотримуватися дистанції, а також пам'ятати, що якщо маєте ознаки респіраторних захворювань, то краще залишатися вдома і отримати консультацію сімейного лікаря.

Як йдеться у роз'ясненні МОЗ, громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:
- ліфти і таксофони;
- приміщення та території закладів охорони здоров’я;
- приміщення та території навчальних закладів;
- дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- під’їзди житлових будинків;
- підземні переходи;
- транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
- приміщення закладів ресторанного господарства;
- приміщення об’єктів культурного призначення;
- приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
- стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 Кодексу:
- вулиці,
- закриті спортивні споруди,
- сквери, парки,
- всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та інші заборонені законом місця.

Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.