back

Володимир Хоменко: “Наше завдання – покращення якості цілодобової невідкладної медичної допомоги та її доступності для кожного жителя”

27-12-2012 | 14:30

На цьому голова обласної державної адміністрації наголосив під час проведення засідання Регіонального комітету з економічних реформ, на якому розглянуто стан впровадження в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

Відкриваючи засідання Володимир Хоменко зазначив, що підписаний Президентом України Віктором Януковичем Закон «Про екстрену медичну допомогу», який набирає чинності з 1 січня 2013 року, передбачає централізацію управління і фінансування екстреної медичної допомоги на обласних рівнях, що дозволить вирішити проблеми зі швидкістю прибуття карети швидкої допомоги до пацієнтів та покращити якість надання екстреної медичної допомоги.

Згаданий Закон забезпечує розвиток нового підходу до системи організації екстреної допомоги по всій країні. Він також дасть можливість створення єдиної диспетчерської екстреної медичної допомоги, адже передбачає майбутню інтеграцію в загальнодержавну систему виклику екстреної допомоги за номером 112. Екстрену допомогу можна буде викликати як за номером 112, коли система запрацює по всій Україні, так і за номером 103.

За словами керівника області, важливим у цьому законі є чіткий розподіл напрямків відповідальності всіх учасників процесу надання медичної допомоги, визначений формат системи екстреної медичної допомоги за принципом екстериторіальності.

“Керівництвом держави поставлені чіткі завдання щодо забезпечення людей якісною та своєчасною екстреною медичною допомогою, незалежно від регіону проживання і величини населеного пункту”, - підкреслив Володимир Хоменко.

Постановами Кабінету Міністрів України та наказами Міністерства охорони здоров'я затверджено нормативну базу щодо реформування та функціонування оновленої системи надання екстреної медичної допомоги.

Про стан впровадження в області Закону України «Про екстрену медичну допомогу» доповіла начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.

Реорганізація в області розпочалася зі створення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У подальшому вона буде проводитися шляхом створення розгалуженої мережі підстанцій та пунктів екстреної медичної допомоги з єдиним комунікаційним зв’язком, що дасть можливість забезпечити доїзд до пацієнта в сільській місцевості у межах 20 хвилин, у містах – до 10 хвилин.

Першочерговими завданнями у забезпеченні вчасного надання екстреної та невідкладеної медичної допомоги є забезпечення паливом, подальше оновлення та дооснащення служби санітарним автотранспортом, створення єдиної регіональної диспетчерської служби.

Враховуючи те, що Закон «Про екстрену медичну допомогу» починає діяти з 1 січня 2013 року, очільник області доручив головам райдержадміністрацій відпрацювати алгоритм роботи у нових умовах та чітко володіти ситуацією на місцях.

“Це – наша спільна відповідальність за стан здоров’я людей.

Ми маємо працювати єдиною командою у цьому напрямку. Наше завдання – покращення якості цілодобової невідкладної та екстренної медичної допомоги, її доступності для кожного жителя області. На реалізації окреслених заходів і необхідно сконцентрувати зусилля працівників медичної галузі області, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування”, - наголосив Володимир Хоменко.


Прес-служба облдержадміністрації