back

На Чернігівщині здійснюється системний контроль за станом довкілля

03-11-2020 | 11:42

Минулого тижня, 30 жовтня, в режимі онлайн відбулося засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області. Основна тема обговорення стосувалася стану довкілля області та шляхів його поліпшення.

– Важливою складовою в забезпеченні сталого розвитку будь-якого регіону є охорона та збереження стану його навколишнього середовища. Для своєчасного реагування на екологічні виклики та проблеми в області здійснюється екологічний моніторинг, – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови комісії Катерина Сахневич.

Крім того, мова йшла про результати моніторингових досліджень, проведених за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та післяпроєктного моніторингу, який здійснюють суб’єкти господарювання після проходження процедури оцінки впливу на довкілля.

Про проблемні питання очищення стічних вод на території області розповіла в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба.

Серед розглянутих питань – агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення Чернігівської області, в тому числі розподіл площ ґрунтів за реакцією ґрунтового розчину та вмістом рухомих сполук мікроелементів.

Також на засіданні були озвучені результати моніторингових досліджень, проведених на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». 

За результатами засідання прийнято рішення щодо подальшого проведення моніторингових досліджень відповідно до відомчих моніторингових програм та консолідації зусиль профільних служб, в тому числі здійснення обміном інформацією, для оперативного реагування і прийняття управлінських рішень.

Крім того, найближчим часом для недопущення забруднення довкілля питання очищення стічних вод на території області більш детально буде розглянуто та проаналізовано на спільній онлайн нараді за участю фахівців Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, РДА, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації