back

Завершується друга черга реставраційних робіт обласного філармонійного центру

23-10-2020 | 12:09

У четвер, 22 жовтня, перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний оглянув хід реставраційних робіт в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.

Друга черга реставрації вийшла на завершальну стадію. В рамках проєкту, що реалізується за кошти ДФРР, за ініціативи Чернігівської ОДА було вирішено облаштувати підсвітку по периметру зовнішньої частини фасаду будівлі. Це стане одним з останніх етапів другої черги.

Тепер містяни і туристи зможуть милуватися пам’яткою цілодобово. До речі, філармонійний центр стане першим об’єктом культурної спадщини в обласному центрі, що матиме таке освітлення. Дотепер це були лише церкви – Катерининська і П’ятницька.

За словами першого заступника голови ОДА Віталія Загайного, завдяки освітленню фасад філармонії вигідно виділятиметься на фоні інших об’єктів. Він також додав, що такий крок може стати прикладом для наслідування іншим суб’єктам господарювання та імпульсом для оновлення вітрин, щоб вписатись у загальний антураж. Він також висловив впевненість, що філармонія має потенціал стати туристично привабливим об’єктом.

- На мою думку, це достатньо еволюційний і правильний шлях. Філармонійний центр постійно відвідує маса шанувальників мистецтва. Для нас також важливо, щоб творчий колектив міг пишатися своїм приміщенням, де вони створюють якісний культурний продукт для містян і туристів. Тим більш, що будівля має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, - зауважив посадовець.

Як повідомив Андрій Петровський, керівник підрядної організації ТОВ "Інгрес", сьогодні компанія проводить тестування освітлення однієї з колон філармонії. Вони отримали і змонтували першу партію світлодіодних світильників українського виробника. Загалом їх буде близько сотні.

- Щоб досягти найкращого візуального ефекту потрібно враховувати низку факторів - це і місце розташування ліхтарів, і кут освітлення. Для цього й потрібна тестова експлуатація. Адже те, що зображено на макеті, не завжди вдало виглядає наживо. Дотримання технологій та правильна реалізація задуму дасть можливість зробити картинку гармонійною і привабливою, - розказав Андрій Петровський.

Філармонійний центр є одним з визначних архітектурних пам’яток обласного центру. Будівля зведена на початку ХХ століття. Окрім збереження самої споруди, з найважливіших і найскладніших завдань – по максимуму зберегти її автентичний вигляд, а саме: колір елементів фасаду, технологію. Щоб досягти такого результату використовували спеціальні будівельні суміші та матеріали. У цьому році проводять капітальний ремонт фасаду, замінюють покриття тротуару біля будівлі, ремонтують системи водостоку.

Минулого року завершили першу чергу. Тоді замінили всі вікна та двері на сучасні енергозберігаючі, що дозволить економити до 20% витрат на опалення приміщення.

У наступному році планується запустити третю чергу і облаштувати інтер’єр приміщень. Комплекс робіт включатиме переоблаштування сцени, заміну крісел у глядацькій залі, механіки сценічного комплексу, встановлення сучасного мультимедійного, звукового та світлового обладнання тощо.

Читайте також: Третя черга реставрації будівлі філармонійного центру: що планують зробити у 2021 році

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації