back

Протистояння пандемії: якою є ситуація на Чернігівщині

09-10-2020 | 16:45

Станом на ранок 9 жовтня в Україні зафіксовано черговий антирекорд нових випадків захворювання на COVID-19 - 5804 інфікованих. Одужало 2417 українців, 89 - померли. Від самого початку пандемії хворобу подолали 110 тис осіб. На жаль, 4779 випадки мали летальний наслідок.

Останнім часом ситуація у західних областях більш-менш стабілізувалась. Епіцентри захворюваності перемістились в інші регіони України. За останню добу найбільший приріст нових випадків зафіксований у Харківській та Одеській областях і в м. Києві.

Від початку вересня в Чернігівській області також спостерігається стійка тенденція до збільшення інфікованих.

- В області фіксуємо зростання кількості захворювань. На даний момент хворіє  2557 людини. На 9 жовтня в області 170 нових підтверджених діагнози. Наразі 7 хворих знаходяться на апаратах ШВЛ, 70 хворих на кисневій підтримці. Заповненість ліжок визначених для госпіталізації хворих з COVID-19 складає 61,5%, - прокоментував ситуацію голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Загалом ситуація на Чернігівщині контрольована. Усі структури, залучені до попередження та протидії розповсюдженню хвороби, при перших же ознаках потенційно нових спалахів готові реагувати і посилювати заходи.

До переліку лікарень, які визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, наразі входять 13 закладів охорони здоров’я Чернігівській області. З них - 9 закладів першої хвилі, 3 – другої та 1 резервний заклад.

Для госпіталізації хворих розгорнуто 759 ліжок, з яких 472 перепрофільованих та 287 інфекційних ліжок. У разі потреби є резерви для збільшення кількості ліжкомісць.

Функціонал інфекційних ліжок передбачає надання інтенсивної терапії з можливістю проведення кисневої підтримки шляхом централізованої подачі кисню до інфекційних відділень. До цієї роботи залучено 22 лікаря-інфекціоніста (в тому числі 4 дитячі інфекціоніста), 127 – фахівців середнього медичного персоналу.

Лікарні у достатній мірі забезпечені спеціалізованим обладнанням для надання медичної допомоги хворим на коронавірус. Налічується 180 робочих апаратів штучної вентиляції легень та 71 наркозно-дихальний апарат, 174 кисневих концентраторів, 600 пульсоксиметрів, 215 поліфункціональних моніторів пацієнта  тощо. Для медичного персоналу сформовано значний запас засобів індивідуального захисту: понад 19 тис костюмів біозахисту, близько 14 тис ізоляційних халатів, 394 тис медичних масок, 369,5 тис пар рукавичок тощо.

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації