back

На Чернігівщині пройшов Національно-патріотичний форум імені Левка Лук'яненка

09-10-2020 | 12:26

Днями в Обласному молодіжному центрі пройшов дводенний Національно-патріотичний форум імені Левка Лук’яненка.

Захід зібрав лідерів молодіжних громадських організацій, представників структурних підрозділів з питань молоді та спорту районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та інших інститутів громадянського суспільства, які працюють у сфері національно-патріотичного спрямування.

Присутніх привітав перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний. Він згадав про чотири миті історичного становлення нашого суспільства, зокрема, 1990 рік – «Студентська революція на граніті», повстання студентів за незалежність, 2001 – опір за правду, причиною стало вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, 2004 - об'єднання заради справедливості та 2013 рік – мить української гідності. В усі ці значущі періоди люди об’єднувались задля досягнення спільної мети.

– З часів становлення незалежності і до тепер змінилась держава, змінився майдан, який пам’ятає усі історичні миті, хоч як це не важко, з часом змінюємося і ми. Є такий гарний вислів: «Народ, який думає на один рік – вирощує хліб. Народ, який думає на десять років – вирощує сади. Народ, який думає на сто років – вирощує молоде покоління». Отже, ми маємо дбати та змінювати молоде покоління і саме такі заходи, як сьогоднішній національно-патріотичний форум цьому сприяють, – сказав Віталій Загайний.

В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому. Євромайдан, Революція Гідності, анексія Криму, війна на Сході – все це зумовило посилення національно-патріотичне виховання молодих українців. Географічне розташування нашої області зробило одними із пріоритетніших завдань суспільства – формування національної свідомості та зміцнення і виховання у молодого покоління національної ідеї.

Учасники заходу працювали над створенням ефективного системного механізму формування й реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання в Чернігівські області. Також вони приділили увагу питанням підвищення рівня професійної компетентності осіб, які працюють у сфері національно-патріотичного виховання або долучаються до впровадження державної політики в цій сфері.

Для роботи з молодіжною аудиторією найбільш ефективними є тренінги за принципом "рівний рівному". Учасники форуму обговорили концепцію національно-патріотичного виховання на Чернігівщині та поширення її основних засад саме в такому форматі.

Організатори форуму — Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з Чернігівським обласним молодіжним центром.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.