back

Учням Чернігівщини – нові шкільні автобуси від Чернігівського автозаводу, - голова ОДА Андрій Прокопенко

06-10-2020 | 17:31

Сьогодні важлива подія для освітянської та учнівської спільноти Чернігівщини. Шкільний автопарк Чернігівської області поповнився 13 сучасними автобусами.

Ключі від новеньких шкільних автобусів керівникам відділів освіти райдержадміністрацій та об'єднаних територіальних громад вручив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Комфортабельні автобуси вирушать до дев'яти громад: Бобровицької, Вертіївської, Городнянської, Корюківської, Комарівської, Менської, Носівської, Новобасанської, Семенівської і двох районів – Бахмацького і Новгород-Сіверського.

- Важливо, що шкільний парк оновлюється технікою місцевого виробника. До речі, шкільні «Еталони» Чернігівського автозаводу мають попит і в інших областях. За останні два місяці 120 автобусів придбали Дніпропетровська, Донецька, Одеська та Закарпатська області. На черзі - поставка на Житомирщину, - зазначив Андрій Прокопенко.

Автобуси виготовлені за екологічними стандартами Євро-5. Вони мають високий кліренс, що забезпечує підвищену прохідність. Забезпечено комфортний температурний режим. В салоні 30 місць, 3 - для осіб, що супроводжують. Сидіння просторі, облаштовані пасками безпеки, є відділення для рюкзаків та спортивних сумок. Добре продумана система безпеки - передбачені запасні виходи, сигнальні кнопки для виклику водія, система проблискових маячків, що автоматично вмикаються під час посадки і висадки пасажирів, 2 вогнегасники, аптечка тощо. До базової комплектації входить магнітола, аудіосистема і мікрофон, що дає можливість організовувати шкільні екскурсії.

- Вартість шкільних автобусів - майже 23,9 мільйона гривень. З них 15,3 мільйона профінансувано коштом освітньої субвенції з державного бюджету, 8,6 мільйона - коштом громад, - поінформував очільник області.

І додав, що на території Чернігівщині функціонують 463 загальноосвітні заклади. Створено 45 опорних шкіл. Шкільними автобусами користуються понад дев’ять тисяч учнів області. Наявний автопарк забезпечує потребу на 100%. Автівки курсують між 1055 населеними пунктами за 410 маршрутами.

Голова ОДА також зауважив, що Чернігівщина - третя область в Україні за величиною території. Водночас щільність населення - одна найнижчих – 32 особи на 1 кв. км, в сільській місцевості - 18, а в Новгород-Сіверському районі навіть 7 осіб. Тоді як в середньому по Україні – 67 осіб.

З огляду на це шкільний автопарк працює з надмірним навантаженням і потребує систематичного оновлення. На сьогодні 81 автобус має вік до 5 років, 95 – від 6 до 10 років, 116 експлуатуються понад 10 років, а 37 - потребують капремонту. Для оновлення автопарку необхідно ще придбати 41 шкільний автобус.

- Торік придбали 11 автобусів, у цьому за кошти місцевого самоврядування придбали до 1 вересня чотири,  сьогодні вручаємо 13 і до кінця року плануємо купити як мінімум ще один. Зберігаємо динаміку, забезпечуючи заклади освіти сучасним автотранспортом, - наголосив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації