back

У Чернігівській області виявлено 96 нових випадків COVID-19

27-09-2020 | 18:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 вересня в області зафіксовано 96 нових випадків COVID-19.

Захворювання виявили у 3 чернігівців, 5 ніжинців, 34 жителів Бахмацького району, одинадцяти - Варвинського, семи - Козелецького. По п’ять випадків інфікування зафіксовано у Носівському і Чернігівському районах, по чотири - у Сновському та Менському, по три - у Бобровицькому і Срібнянському, по два -  у Борзнянському, Корюківському і Сосницькому, по одному - в Городнянському, Куликівському, Ніжинському, Прилуцькому, Ріпкинському і Талалаївському районах. З них дев’ять хворих перебувають на госпіталізації.

Зафіксовано два летальні випадки. Від COVID-19 померла 71-річна чернігівка та 69-річний ніжинець. Вони мали супутні патології, які ускладнили перебіг хвороби. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким померлих.

За минулу добу одужало ще 75 інфікованих: 32 чернігівці, 23 ніжинці, 19 жителів Ніжинського району та один Борзнянського. З них 23 лікувались у закладах охорони здоров’я.

Загалом на Чернігівщині 3971 випадок інфікування COVID-19, з них:

– 1961 пацієнт одужав;

– 1727 — лікується амбулаторно;

– 204 — перебуває на госпіталізації у медзакладах;

– 65 летальних випадків;

– 14 померлих осіб із супутнім діагнозом.

Загалом в області 1931 активний випадок коронавірусної інфекції.

За минулу добу в області проведено 385 ПЛР-досліджень та 320 ІФА-тестів.

- Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Він визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Він також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування. Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103, - зазначив заступник голови Чернігівської ОДА.

За інформацією МОЗ обов'язковому лікуванню в умовах стаціонару підлягають пацієнти з групи ризику. До цієї групи відносяться хворі:

- з тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем,

- з цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації,

- з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії,

- з онкологічними захворюваннями,

- з декомпенсованим цукровим діабетом,

- з імунодепресивними станами,

- з тяжкими алергічними хворобами,

- з нирковою недостатністю,

- з аутоімунними захворюваннями.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації