back

«Європейський пробіг заради миру» на Чернігівщині

24-09-2020 | 11:48

22 вересня «Європейський пробіг заради миру» дістався Чернігівщини. Він проходить з нагоди Європейського тижня спорту у рамках всесвітнього заходу «World Harmony and Peace Run».

Учасники пробігу заради миру - це любителі та аматори бігу, спортсмени української збірної з добового забігу. Серед них Юрій Тростенюк - у 2016 році став переможцем ультрамарафону на 5000 км, що проводиться у Нью-Йорку, Світлана Самаріна - у 2019 році перемогла у десятиденному ультрамарафоні марафоні.

Учасників акції на території області супроводжує директор Обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Ігор Лифар. Організатором зустрічей та активностей в рамках забігу на території області виступив Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА.

Зустрічали спортсменів на кордоні Чернігівської та Сумської області - у Коропському районі. Голові Коропської РДА Василю Жуку передали символ забігу - палаючий факел. Разом із марафонцями до Коропа бігли діти та молодь, дорослі. Ті, для кого спорт важливий у житті.

Далі була дистанція до Сосницького району, Менського та міста Чернігова. І всюди до легкоатлетів приєднувалися місцеві прихильники бігу.

У Чернігові своїх колег підтримали юні легкоатлетки. Разом з ними учасники забігу дісталися Центрального парку культури та відпочинку, де відбулася зустріч з керівником Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА та спортивним активом області.

 - Ця акція важлива в першу чергу тому, що вона за мир. По-друге, об'єднує учасників з різних міст, сіл, селищ та країн. Крім того, подібні заходи пропагують здоровий спосіб життя і соціальну активність. Особлива увага приділяється залученню дітей, юнацтва і молоді до активних занять фізичною культурою і спортом. Важливо, що в такий простий спосіб, ми формуємо спортивну культуру і говоримо, що здоровий спосіб життя - це сучасний тренд, - наголосив Андрій Кужель.

У четвер, 24 вересня учасники забігу взяли курс на Славутич, а у п'ятницю через Остер та Десну виручать до Києва, де на НСК "Олімпійський" відбудуться урочистості з нагоди фінішу такої масштабної та важливої акції.

Після перебування на Чернігівщині учасники пробігу візьмуть курс на Київську область.

Довідково:

Пробіг стартував 12 вересня в Маріуполі. Маршрут пролягає територіями Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Київської областей та міста Києва. Завершиться естафета 26 вересня на НСК «Олімпійський».

Всесвітній пробіг заради миру проводиться впродовж 33 років. Україна доєдналася до акції одразу після набуття незалежності, у 1991 році. За цей час його учасники подолали близько 53 500 км у всіх областях нашої країни. Палаючий факел тримали понад 380 000 українців.

Марафон відбувається за спільної ініціативи НОК, Міністерства молоді та спорт та Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації