back

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду щодо актуальних питань життєдіяльності області

14-09-2020 | 15:45

Сьогодні, 14 вересня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з керівниками управлінь та департаментів облдержадміністрації, в ході якої обговорили основні питання життєдіяльності області.

Перше питання  - фінансові ресурси. Станом на 11 вересня перевиконання по місцевих бюджетах складає 6,2 %, у т.ч. по обласному майже 7%.

-           В цілому ситуація стабільна, - повідомив Андрій Прокопенко. - Є проблеми по декільком місцевим бюджетам.

Голова ОДА зазначив, що Департамент фінансів розпочинає зведення балансів по медичній сфері і загальний по місцевим бюджетам. Відомство вже отримало від Мінфіну частину контрольних цифр по бюджету 2021 року.

Наступним питанням розглянули стан виконання проєктів.

 - В області продовжується реалізація проєктів за кошти ДФРР. Від розпорядників надійшло 61,5 млн грн, використано - 42,4 млн грн. Приріст за тиждень склав 1,6 млн грн. – поінформував очільник області.

Далі проаналізували надходження та використання субвенції із держбюджету на соціально-економічний розвиток територій. Із залишків минулих років використано 23,4 млн грн. Приріст за тиждень - 2,2 млн грн. З 14 проєктів, вартість яких перевищує 1 млн грн, освоєння коштів розпочали по 11-ти.

У 2020 році на рахунки замовників надійшло 26,4 млн грн коштів субвенції, касові видатки – 2 млн грн. Освоєння коштів розпочали по 5 проєктах. По 27-ми вже завершені або оголошені тендерні процедури. По 11 укладені договори.

-           В рамках співпраці з державною установою UkraineInvest відпрацьовуємо план пілотного проекту по залученню інвестицій. Практично завершили формування стратегічних цілей та пріоритетів на 2021-2027 роки згідно з державною стратегії регіонального розвитку. Продовжуємо роботу над іншими програмами, спрямованими на розвиток бізнесу, АПК та інших галузей, -  зазначив Андрій Прокопенко.

Крім того, обговорили ситуацію у галузі сільського господарства.

-           В області триває комплекс польових робіт, посів озимого ріпака, а також озимих колосових культур. З 16 вересня розпочинається друга хвиля пілотного проєкту щодо створення державного аграрного реєстру. Від Чернігівщини учасниками стали Кіптівська та Іванівська громади, - розповів керівник.

Серед найбільш актуальних  питань - відновлення доріг. За інформацією Управління капітального будівництва ОДА, з 29 об’єктів комунальної власності 19 завершено, 10 – в роботі. Місцеві автошляхи: на 16 ведуться роботи на завершальній стадії, 1 вже завершена, 2 на розгляді в АМКУ. На цьому тижні в експлуатацію введуть ще 4 автодороги.

В області триває активна підготовка до опалювального сезону. За інформацією Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ, рівень готовності паливно-енергетичного комплексу - 80%.

На сьогоднішній день заборгованість за спожитий природний газ теплопостачальними підприємствами області становить 519 млн грн. З початку року борг зменшився на 45 млн грн. Борг тепловиків за розподіл природного газу - 15 млн грн, за спожиту електроенергію 2,5 млн і за розподіл електрики – 1,5 млн.

АТ «Облтеплокомуненерго» виконує законодавчі вимоги перед «Нафтогазом» щодо укладання договорів, отже проблем із лімітами газу на опалювальний сезон не має.

Загалом рівень оплати за житлово-комунальні послуги зріс на 1% і становить 98%.

В ході наради вчергове підняли тему безпеки життєдіяльності. Останнім часом на Чернігівщині спостерігається значна загроза виникнення пожеж різного характеру. Це і побутові пожежі, і загоряння трави, сміття, торфу.

Також було анонсовано проведення державних стратегічних навчань на території області. Вони стартують на цьому тижні.

-           Буде розгорнуто декілька військових підрозділів, основні напрямки – посилення кордону і ведення розвідки. Сьогодні розпочали тестування військовозобов’язаних на коронавірус, - повідомив Андрій Прокопенко.

Ще одне важливе питання - стан захворюваності на COVID-19.

На нараді озвучили наступну статистику: з 2802 жителів області, у яких був підтверджений діагноз COVID-19, 216 перебувають на стаціонарному лікуванні у медзакладах, 1259 лікуються амбулаторно. 60 шкіл (14080 учнів) і 5 профтех закладів, що входять у «червону» зону переведені на дистанційне навчання.

-           З огляду на сплеск захворюваності рекомендуємо місцевим органам влади відтермінувати або перенести всі святкові заходи, - наголосив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації