back

Максим Степанов здійснив робочу поїздку на Чернігівщину, де перевірив стан місцевих лікарень

11-09-2020 | 19:03

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов відвідав з робочим візитом Чернігівську область, в ході якого проінспектував ряд медичних закладів регіону, а також дотримання епідеміологічних правил на міському ринку Чернігова.

“Для того, щоб здійснювати реформи, потрібно відвідувати регіони, спілкуватися з лікарями та пацієнтами. Тільки у безпосередньому діалозі ми збудуємо сучасну українську медицину”, - зазначив Міністр під час брифінгу за підсумками поїздки.

Глава відомства розповів, що відвідав Центр сучасної онкології у Чернігові, та наголосив, що саме онкологія - є одним з пріоритетних напрямків розвитку системи охорони здоров’я в країні.

“У Центрі сучасної онкології подивився різні відділення, в тому числі і променевої терапії, поговорили про плани на майбутнє. Онкологія - це велика проблема в країні. Близько 15% людей, які помирають щороку, - це саме люди з онкохворобами. Наступного року через програму медичних гарантій ми плануємо збільшити пакет по онкології”, - розповів Максим Степанов. 

Окремо, Міністр розповів про плани Центру сучасної онкології у Чернігові розпочати трансплантацію органів і кісткового мозку.

Також під час візиту міністр поспілкувався з лікарями інфекційного відділення Центральної районної лікарні, де зараз перебуває 42 пацієнти з COVID-19 або з підозрою на цю хворобу.

"Я відвідав Центральну районну лікарню в Чернігові. Ця лікарня визначена як опорна для лікування хворих на COVID-19. Наразі там перебуває 42 пацієнти з підтвердженим діагнозом, або з підозрою. Поспілкувався з медичними працівниками, які безпосередньо приймають участь в лікуванні цих хворих. Лікарня всім забезпечена: засобами індивідуального захисту, апаратами штучної вентиляції легень, повністю розведений кисень", - зазначив Максим Степанов.

Останнім часом на Чернігівщині спостерігається зростання захворюваності на COVID-19. Три адміністративні одиниці області за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС з 14 вересня будуть віднесені до “червоного” рівня епідемічної небезпеки. З початку пандемії у Чернігівській області було зареєстровано 2574 випадків коронавірусної хвороби. В регіоні визначено 11 лікарень для прийому хворих з коронавірусною інфекцією. Ще ряд лікарень знаходяться в резерві.