back

У Чернігівській ОДА провели зустріч щодо реалізації Програми "Велике будівництво"

11-09-2020 | 16:34

У п'ятницю, 11 вересня перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний та начальник Управління капітального будівництва Богдан Кривенко зустрілися з  проєктантами та обговорили реалізацію програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

- Будь-яке будівництво починається з проєктування. Це дуже важлива складова, адже помилки в проєктах призводять до  проблем у ході будівництві та у подальшому використані об’єктів.  Щоб уникнути таких ситуацій, потрібно обговорити всі недоречності та прорахунки заздалегідь, - зауважив Віталій Загайний, додавши, що облдержадміністрація іде на зустріч проєктантам та зробить все можливе для вирішення проблемних питань.

Богдан Кривенко на прикладах пояснив типові помилки або недоліки, які виявляються у проєктній документації вже після початку робіт. Наприклад, у проєктах не передбачена можливість доступу до об'єктів маломобільних груп населення, не враховуються вимоги пожежної безпеки, відсутність необхідних погоджень. Він підкреслив, що ці питання вимагають коригування під час реалізації проєктів.

Учасники наради окреслили нюанси,  проблемні питання, які потребують оперативного вирішення та висловили пропозиції щодо оптимізації роботи та отримання якісного результату. Серед іншого учасники пропонували ввести зміни до алгоритму закупівель послуг з проектування та будівництва. Суттєво покращити результат можна через запровадження комплексного підходу, при якому проводиться закупівля робіт на реалізацію всього будівельного проекту, з проектувальними та будівельними роботами. Такий крок підвищить відповідальність проектних та будівельних організацій. Також, вагомою обставиною, що впливає на результат, є використання в якості головного критерію найнижчої цінової пропозиції при відборі підрядника.

- У 2021 році програма Президента України «Велике будівництво» буде розширена та додатково включатиме об’єкти, що задіяні при наданні послуг у сфері культури. Від наших спільних зусиль залежить якість її реалізації на Чернігівщині, - зазначив Віталій Загайний.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації