back

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко проінспектував об’єкти «Великого будівництва» в Козелецькому районі

11-09-2020 | 10:27

Учора, 10 вересня, в ході робочої поїздки до Козелецького району голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із начальником Управління капітального будівництва ОДА Богданом Кривенком  перевірили хід будівельних робіт на трьох об’єктах Президентського проєкту «Велике будівництво».

Спочатку відвідали Лемеші. Тут завершено будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Загальна вартість проєкту - 5,6 млн грн. Ступінь будівельної готовності об'єкта - 100%. Залишилось завезти і встановити медичне обладнання. Офісні меблі придбає КНП «Козелецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

- Дотепер пацієнтів ФАПу приймали в двох орендованих кабінетах у місцевій школі. Чимало жителів були змушені їздити до Козелецької лікарні. З відкриттям амбулаторії усі послуги первинної медицини надаватимуть на місці, - зазначив Андрій Прокопенко.

Простора світла будівля площею 237 кв м. Буде зручно і комфортно медперсоналу і відвідувачам. Є можливість розширити перелік послуг. За словами жителів, є нагальна потреба в аптечному пункті.

В амбулаторії працюватимуть три фахівці: головний лікар - молодий спеціаліст з Остра, медсестра і санітарка. Наразі Козелецька громада вирішує питання забезпечення лікаря житлом.

- Відкриття амбулаторії стане важливою і довгоочікуваною подією для понад двох тисяч жителів п'яти сіл в радіусі 15 км. Окрім власне Лемешів територія дільниці охоплює ще 4 села - Гладке, Шуляки, Патюти, Ставиське, - поінформував голова ОДА.

Він також повідомив, що зараз триває процес передачі власності на баланс Козелецької громади і відкриття амбулаторії відбудеться найближчим часом.

Наступний об'єкт, перевірений очільником області, - Козелецька центральна районна лікарня. Тут в рамках Президентського проєкту "EMERGENCY" проводиться масштабна модернізація приймального відділення.

- В екстрених випадках – це перше місце, куди потрапляє пацієнт. Функціоналом передбачено надання повного спектра спеціалізованої допомоги - екстреної медицини, а також прийом громадян, які звернулися самостійно. Для цього на першому поверсі облаштовують два окремих входи, - зазначив Андрій Прокопенко.

Окрім невідкладної допомоги тут проводитимуть лабораторні дослідження, діагностичні процедури. Це відділення буде забезпечено сучасним обладнанням. Протокол подальшого лікування визначатиметься саме тут.

Голова ОДА розповів, що роботи вже йдуть повним ходом.

- Загальна площа приміщень, які підлягають реконструкції - 645 кв. м.  Окрім внутрішнього капітального ремонту, будівлю утеплять і пофарбують зовні. Вдалося зекономити близько 1,5 млн грн, які й спрямують на ці роботи, - повідомив посадовець. - Крім того, планується перекрити дах. З боку «екстренки» буде стоянка для автівок та під’їзд для «швидкої допомоги». В ході робіт також будуть замінені застарілі каналізаційні мережі, переобладнана система теплопостачання.

Окрім спеціалізованих кабінетів і палат для тимчасового перебування пацієнтів облаштують оглядову, санітарну кімнату, кімнату для персоналу, ресепшн. Зараз на другому поверсі лікарні розташоване реанімаційне та хірургічне відділення.

Завершилась робоча поїздка відвідуванням об’єкту «Великого будівництва» - відкритого стадіонного комплексу в м. Остер.

- Це буде перший в районі стадіон, побудований із застосуванням сучасних технологій, - зауважив голова ОДА. - Загальна кошторисна вартість проєкту - 7,2 млн грн, у тому числі місцевий бюджет - 1,44 млн грн.

Роботи включають облаштування штучного газонного покриття на футбольному полі, легкоатлетичних доріжок, критих трибун для глядачів, обладнання роздягалень, огорожі та санвузлів.

На першому етапі підготували котлован, сформували піщану основу під дренаж. Після цього завезли і розрівняли грейдером щебінь різних фракцій для дренажної основи. Провели бетонування фундаментів під трибуни і роздягальні. Каркаси для глядацьких трибун вже виготовлені і чекають на відправку.

- Роботи плануємо завершити до середини жовтня 2020 року. Впевнений, що цей об’єкт стане для громади популярним майданчиком, де вируватиме насичене спортивне життя, - наголосив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та зв'язків
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації