back

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з керівниками структурних підрозділів

08-09-2020 | 16:49

У вівторок, 8 вересня голова Чернігівської ОДА провів нараду з керівниками управлінь та департаментів, під час якої обговорили стан справ в різних сферах життєдіяльності області.

За інформацією Департаменту фінансів Чернігівської ОДА спостерігаються позитивні тенденції у виконанні бюджетів. По власних доходах місцевих бюджетів план виконали на 101,5%, по обласному бюджету - на 101,2%. Недовиконання спостерігається по Чернігівському міському бюджету – на 48 млн або на 3,6%.

Постановою Кабміну передбачається виділення 38 млн грн на підвищення мінімальної заробітної плати педагогічним працівникам області.

- Департамент фінансів працює над зведенням окремих балансів на медицину та інші галузі. Матимемо прогноз до кінця року і зможемо робити відповідні коригування. Наразі на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт щодо внесення змін у держбюджет на утримання РДА на суму 320 млн грн. У цьому році скорочення по РДА не планується. Реформування переноситься на наступний рік і відбуватиметься за окремими державними програмами, - повідомив Андрій Прокопенко.

За інформацією Департаменту економічного розвитку та сільського господарства продовжується реалізація проєктів, що фінансуються коштом Державного фонду регіонального розвитку. Область отримала 61,5 млн грн, освоєно – 40,9 млн (за тиждень +1,6 млн грн). Загальний рівень використання коштів 66,5 %.

- Із 35 проєктів, на які виділені кошти із субвенції на соціально-економічний розвиток, по 24 оголошені тендерні процедури. Договори укладені по восьми проєктах, по двох почали освоювати кошти. Економію будемо спрямовувати на інші проєкти, - прокоментував голова Чернігівської ОДА.

У вересні розпочався конкурс проєктів, які можна реалізовувати за кошти секторальної підтримки ЄС. Запланували цикл навчань для працівників, залучених до проєктної діяльності. З масштабних завдань – розробка регіональних цільових програм для приведення обласної стратегії регіонального розвитку у відповідність до державних стратегій.

В області ритмічно реалізовується програма Президента #Великебудівництво. Чернігівська ОДА здійснює постійний моніторинг якості робіт та використання коштів.

Департамент енергоефективності, транспорту, зв'язку та ЖКГ підготував обласну програму на 2021-2023 рр. Нею передбачено відшкодування частини ставок за кредитами на виконання робіт з енергоефективності. Бюджет програми - 17, 5 млн  грн. До фонду енергоефективності від області подано 18 заявок – це 3 місце серед областей України.

Згідно зі статистичними даними Департаменту соціального захисту населення середньомісячна зарплата в області за січень-липень становила 8874 грн. У співвідношення до минулого року це на 11,4% більше.
Середня номінальна зарплата в липні становила 9513 грн. У порівнянні з попереднім роком - зростання на 10%, в середньому по Україні - на 7,6%.

Соціальну допомогу отримують 58,6 тис. жителів області. У вересні надійшов першій транш у сумі понад 84 млн грн. Пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користуються 64797 домогосподарств області, субсидіями – 68464. Триває реалізація інших державних програм, спрямованих на оздоровлення, реабілітацію та професійну адаптацію соціально вразливих верств населення.

У 34 ОТГ вже створені служби у справах дітей, що складає 68% від усіх громад і є одним з найкращих показників по Україні.

За інформацією  Управління освіти та науки Чернігівської ОДА у зв’язку з карантинними заходами навчальний процес обмежено у 25 школах і 20 ДНЗ. У Чернігові вирішили ввести змішану форму навчання, яким буде охоплено майже 30 тис. учнів. Передусім, це пов’язано з переповненістю класів. 1-4 класи навчатимуться у звичному режимі.

- На постійному контролі - ситуація щодо захворюваності на COVID-19. Розширюємо мережу інфекційних відділень у Ніжині, Прилуках та Бобровиці. Проводимо роботу по укладанню договорів лікарень "другої хвилі" з НСЗУ по пакетах на боротьбу з коронавірусною інфекцією, - зазначив Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації