back

Андрій Прокопенко: Чернігівщина має всі можливості для нарощування експорту продовольчих товарів у Малайзію

03-09-2020 | 16:55

Сьогодні, 3 вересня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Малайзії в Україні паном Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша.

У зустрічі взяли участь заступник голови ОДА Олександр Савченко, директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Чернігівської ОДА Олександра Хомик, начальник відділу інвестиційної політики Юлія Федосенко та представник мережі Послів європейської молоді в Україні Назар Соломаха.

Також у зустрічі взяв участь Віталій Бойко, торговий представник Посольства Малайзії в Україні, MATRADE.

У ході діалогу сторони обговорили можливості розширення економічної та культурної співпраці з Малайзією.

- Хочу зауважити, що Чернігівщині є чим зацікавити іноземних партнерів, - звернувся до присутніх Андрій Прокопенко. - За минулий рік зовнішній товарообіг України з Малайзією склав 11 мільйонів доларів США. При цьому обсяги поставок товарів з Чернігівської області порівняно з 2018 зросли на 46,6% і становили 4,4 мільйонів доларів США за минулий рік.

На сьогодні найбільшу частку експорту товарів чернігівських виробників до Малайзії займають зернові та овочі, деревина і вироби з деревини, продукція борошномельно-круп’яної промисловості.

Основні товарні підгрупи, що імпортуються з Малайзії – це ефірні олії, каучук, гума, вироби з чорних металів.

- Враховуючи, що основні позиції експорту України на малайзійський ринок належать продовольчій продукції, а саме зерновим, наш регіон має всі передумови для нарощування зовнішньої торгівлі та розвитку взаємовигідного співробітництва в даній сфері, - зауважив Андрій Прокопенко. І додав, що з року в рік Чернігівщина нарощує сільськогосподарське виробництво, забезпечуючи тим самим власну потребу і може забезпечити потребу інших держав.

Зі свого боку Надзвичайний та Повноважний Посол Малайзії висловив зацікавленість в експорті з Чернігівщини ягід та яблук.

Малайзія має досить розвинену промисловість. Основні галузі: гумова, легка, електронна, гірнича, переробка продукції сільського господарства. На експорт постачаються тканини, одяг, електронна апаратура, енергоустаткування, електричні побутові прилади, транспортні засоби.

На внутрішній малайзійський ринок надходять харчові продукти, напої, тютюнові вироби, хімічні препарати, будівельні матеріали та сталь.

Крім того, малайзійці зацікавлені у розвитку співпраці в оборонній сфері. В Чернігівській області успішно працює декілька підприємств, які займаються оборонними технологіями та модернізацією зброї.

Делегація мала змогу більш детально ознайомитись з економічним та інвестиційним потенціалом Чернігівської області в ході презентації, яку підготувала облдержадміністрація.

- Діалог мав конструктивний характер та, сподіваюсь, продовжиться в практичній площині для розвитку наших економічних відносин, - підсумував зустріч Андрій Прокопенко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації