back

Лісопереробна галузь – перспективний сегмент партнерства між Чернігівщиною та Латвією

02-09-2020 | 11:45

Про співпрацю у сфері лісопереробної галузі та перспективи розвитку економічних відносин між Чернігівщиною та Латвією йшлося під час зустрічі на підприємстві «Слав Форест», яке функціонує у Корюківській громаді.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко, Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойкас, радник посла Латвійської Республіки в Україні з економічних питань Айнарс Межулис, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, заступник начальника Обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов та директор ТОВ «Слав Форест» Андрій Фітісов.

За словами Олександра Савченка, природно-ресурсні можливості Чернігівщини дають змогу продемонструвати потенціал області далеко за межами країни. Це впливає на рівень економічної стабільності регіону: збільшує доходи в бюджет, дозволяє створювати нові робочі місця та сучасні умови праці, покращує соціальний рівень життя населення.

-           Значний внесок у економіку регіону робить деревообробна галузь, адже ефективне використання її продукції дасть можливість повністю забезпечити матеріальними ресурсами не тільки деревообробну промисловість, а й інші міжгалузеві комплекси, - зауважив заступник голови облдержадміністрації.

Факторами, які  впливають на розвиток деревообробної промисловість Чернігівщини є наявність сировини та кваліфікованої робочої сили.

На території області працює близько 70 великих та середніх деревообробних підприємств.

За шість місяців 2020 року індекс промислової продукції на підприємствах з оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини до відповідного звітного періоду минулого року зріс на 12,7%.

Як зазначив Олександр Савченко, лідером серед районів області за кількістю підприємств  з оброблення та виготовлення виробів з деревини є Корюківщина.

В районі за шість місяців поточного виготовлено 43,2 тис. кв.м. пиломатеріалів. Експортовано 36,4 тис. кв.м. на суму 4,2 млн доларів США.

Представники Латвійської республіки на прикладі власних підприємств поділилися передовим досвідом з лісовідновлення, догляду, заготівлі і деревопереробки та запросили представників Чернігівщини ознайомитися з ефективною моделлю ведення даного виду господарювання.

На завершення зустрічі учасники обговорили домовилися про подальші кроки поглиблення співпраці.

Довідково: За результатами першого півріччя поточного року зовнішній товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами склав 8,2 млн доларів США. Експорт товарів до Латвії відповідно до аналогічного періоду 2019 року збільшився на 9,3% та склав 6,9 млн доларів США. Імпорт збільшився на 29,2% і становить 1,3 млн доларів США.

До Латвії експортують котли, машини, продукцію із зернових культур, деревину та вироби, жири, олії, папір, картон та іграшки. Натомість область імпортує трикотажні полотна, тканини, мінеральні продукти, котли, машини та вироби з чорних металів.

В регіоні працюють підприємства з латвійськими інвестиціями, а саме: ТОВ «Рижський хліб», ТОВ «Зотік», ТОВ «ПАНАГРО ІНВЕСТ ХОЛДІНГ».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації