back

Андрій Прокопенко: Завдяки Програмі Президента Зеленського “Велике будівництво” на Чернігівщині вперше з 2012 року відкрили новозбудовану школу

01-09-2020 | 15:41

Сьогодні, 1 вересня, в Чернігівській області, вперше з 2012 року, відкрилась нова школа.

В урочистому відкритті взяли участь голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, народний депутат України Валерій Зуб, міський голова Носівки Володимир Ігнатченко, депутат Чернігівської обласної ради Сергій Баришовець.

Носівська ЗОШ №5 тривалий час мала статус довгобуду, зводити її почали ще в далекому 1989 році та так і не змогли добудувати. Цього ж року її включили до Програми Президента “Велике будівництво” і завдяки цьому масштабний об’єкт було завершено.

Сьогоднішнє свято - результат успішної співпраці влади і громади. Вперше з 2012 року в області відкривається новозбудована школа. Включення Носівської школи до Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» надало необхідний імпульс та фінансові ресурси для завершення цього об'єкту», - зазначив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Новий навчальний заклад, площею 4870 кв.м., повністю відповідає вимогам концепції “Нової української школи”: розрахований на 520 учнівських місць та забезпечений професійним педагогічним колективом. Загалом в школі є 25 сучасних навчальних аудиторій, 2 майстерні з дерево та металообробки, бібліотека, спортивна та актова зали, комфортна їдальня та спортивний майданчик зі штучним покриттям. Крім того, проєктом передбачено теплопостачання школи від твердопаливної та газової котелень.

Що стосується коштів, то кошторисна вартість проєкту – 57,42 мільйонів гривень. З них – 26,1 мільйонів гривень кошти Державного фонду регіонального розвитку України. 4,3 мільйонів гривень – кошти місцевого бюджету. 27 мільйонів гривень – кошти державного бюджету попередніх років.  

Також в цьому році 7,5 мільйонів гривень буде виділено в рамках програми «Спроможна школа».

Крім того, фінансову допомогу у розмірі 1,5 млн гривень для облаштування внутрішніх приміщень та актової зали надали меценати, а саме “Український аграрний холдинг”.

Відкриття школи дасть змогу зменшити перевантаженість міських шкіл м.Носівка та перевести учнів до новозбудованої школи №5.

Довідково: У рамках Програми Президента “Велике будівництво” у 2020 році по Чернігівській області буде реалізовано 15 проєктів будівництва, реконструкцій та капітального ремонту шкіл, садочків та спортивних об’єктів.

Нагадаємо, 21 серпня Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов відвідав Чернігівську область та перевірив хід реалізації Програми Президента “Велике будівництво”. Як зазначив Міністр, Носівська школа №5 є символом перемоги над довгобудами, з якими успішно бореться влада.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації