back

Андрій Прокопенко: Якісні медичні послуги є особливо важливими для жителів сільської місцевості

29-08-2020 | 12:52

У п’ятницю, 28 серпня, у селі Тур'я Сновської громади відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини. У заході взяли участь голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, Сновський міський голова Олександр Медведьов.

Звертаючись до жителів села Тур’я та учасників урочистого відкриття, Андрій Прокопенко зазначив, що сімейного лікаря пацієнт бачить першим, коли звертається по медичну допомогу. Це спеціаліст, який спостерігає за здоров’ям пацієнта, ставить діагнози та лікує найпоширеніші хвороби.

- Близькість, якість та доступність медичних послуг є вкрай важливою. Особливо для жителів сільської місцевості. Вартість об'єкту - 5,2 млн гривень. Будівельні роботи проводились на умовах співфінансування. Понад 530 тис грн виділив місцевий бюджет, - сказав Андрій Прокопенко.

Замовник робіт – Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Підрядна організація - ТОВ «РЕМБУДКОМ».

Також Чернігівська ОДА придбала медичне обладнання на суму понад 560 тисяч гривень. Тепер в амбулаторії є електрокардіограф, пульсоксиметр, дефібрилятор, електродіагностичний спірометричний апарат та інше. Лікар забезпечений хірургічним інструментом для надання першої допомоги.

Також за майже 500 тисяч гривень коштів придбано сучасний повнопривідний санітарний автомобіль «Renault Duster». Наявність автівки для пересування лікаря загальної практики сімейної медицини у віддалені населені пункти є нагальною необхідністю.

В штаті амбулаторії п'ять працівників - сімейний лікар Цуприк Володимир Олексійович, дві медсестри, санітарка і водій. У підпорядкуванні лікаря є також чотири фельдшери, які працюють в інших населених пунктах громади. Планується взяти на роботу ще одного лікаря.

На території доступності медзакладу послуги первинки можуть отримувати понад дві тисячі мешканців Тур'ї та 15 навколишніх малих сіл. На сьогодні декларацію з сімейним лікарем вже підписали 1933 жителі громади.

Стара будівля амбулаторії відпрацювала всі можливі терміни. Її було збудовано ще у 1968 році. Технічний стан будівлі вже не відповідав сучасним вимогам надання первинної медичної допомоги.

- У 2020 році в області відкриємо 22 сучасні амбулаторії. Це можливість для жителів сіл та селищ відчути нову якість медичних послуг. Зичу всім міцного здоров’я і до лікарів звертатися лише за профілактикою, - сказав голова Чернігівської ОДА.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації