back

Андрій Прокопенко: Наше завдання - стимулювати розвиток деревообробної галузі з високим ступенем доданої вартості

27-08-2020 | 14:55

Сьогодні, 27 серпня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом з латвійською делегацією – радником Посла Латвійської Республіки в Україні Айнарсом Межулісом, головою правління SIA "BIOMIX BALTIKUM" Дайнісом Алєксєєвим та одним із засновників компанії Артемом Захаровим відвідали сучасне деревообробне підприємство ТОВ "СіНегрі". Компанія спеціалізується на виробництві сухих пиломатеріалів, розпочала свою діяльність у 2016 році в Прилуках. Згодом, у 2019 році придбала виробничі потужності ТОВ "Брус Майстер" на території села Новий Білоус.

- Сьогодні підприємство активно розвивається. У липні 2020 року ТОВ "СіНегрі" розпочало співпрацю з латвійською компанією SIA "BIOMIX BALTIKUM". Контракт укладено на постачання пиломатеріалу, а саме дошки сухої різних розмірів, -  розповів Андрій Прокопенко.

За словами директора ТОВ "СіНегрі" Валентина Васька, у цьому році підприємство планує придбати ще одну лінію - по виробництву зрощеного брусу. Цю продукцію поставлятимуть на зовнішні ринки. А в наступному планують налагодити випуск крафтового паперу для виробництва паперових стаканів, пакетів тощо. Таким чином буде забезпечено повний цикл переробки залишків та відходів деревини.

Оновлення виробничих потужностей дозволить збільшити на 50% обсяги виробництва до 20 млн. грн. на рік та додатково створити 30 робочих місць.

Загалом експортується близько 90% продукції. Основні ринки збуту - країни Азії - Індія, Китай, Філіппіни.

Підприємством були озвучені й проблемні моменти. Зокрема, забезпечення сировиною та виконання умов договорів.

- Деякі компанії, що беруть участь в аукціонах не виконують свої зобов'язання, водночас збільшують вартість сировини. В ході торгів пропонують завищену ціну, а потім не вибирають замовлені у лісгоспів обсяги, - зауважив голова облдержадміністрації. - Щоб вирішити цю проблему, домовились розглянути можливість вдосконалення механізмів гарантійних платежів, які б працювали за принципом "бери або плати". У свою чергу це допоможе деревообробникам забезпечити підприємства сировиною та бути ще більш конкурентоздатними.

Обробка деревини та виготовлення виробів з неї є важливою та перспективною галуззю Чернігівщини, оскільки в області є для цього значний потенціал.

- Площа земель лісового фонду - 739,5 тисяч гектарів. Загальний запас деревостанів - 175,4 млн м3. За 1 півріччя 2020 року основними лісокористувачами області заготовлено деревини - 739,5 тис м3, перероблено - 129,8 тис м3. При цьому важливо, що лісовідновлення лісовими господарствами державного підпорядкування йде з перевиконанням планів, - поінформував Андрій Прокопенко.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації