back

Нагадуємо про літнє обмеження руху для вантажівок

18-08-2020 | 10:10

У Чернігівській області цього тижня буде спекотно, 28 - 30 градусів удень. За такої погоди перегріте сонцем асфальтобетонне покриття особливо вразливе до надмірного навантаження від великовагового транспорту. Це пов'язано зі фізико-хімічними особливостями складу асфальтобетонних сумішей. У літню спеку, коли на вулиці +30, на дорожньому покритті можна зафіксувати й +50, а то і більше. В'яжучі матеріали, що входять до складу асфальтобетону, починають розм'якшуватись. Тому за такої погоди є необхідність зменшити навантаження великовагового транспорту на дорогах, аби мінімізувати утворення колійності та інших руйнацій покриття.
З метою збереження доріг в Україні щороку вводиться обмеження для вантажівок на спекотний період. У цьому році воно діє з 10 травня. При температурі понад 28 градусів навантаження на вісь має бути не більше 7 тонн, а загальна маса – на понад 24 тонн. По території Чернігівської області це обмеження діє з 10:00 до 22:00.
Просимо водіїв фур дотримуватися встановлених в Україні вагових для перевезення вантажів, планувати маршрути відповідно до погодних умов. Це запорука того, що дорожнє покриття буде служити довше для усіх користувачів автошляхів області. На час дії обмеження на автодорогах області визначені місця відстою транспортних засобів.

Служба автомобільних доріг Чернігівської області